OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 15.05.2022 V NIEDZIELA WIELKANOCY

wpis w: Aktualności | 0

Ewangelia dzisiejszej niedzieli zabiera nas do wieczernika. Jezus zapewnia uczniów
o swojej gotowości oddania życia i pozostawia im zobowiązanie: „Przykazanie nowe daję wam, abyście się wzajemnie miłowali, tak jak Ja was umiłowałem”. Okazywanie miłości w codzienności nie jest łatwe. Jezus zachęca nas, abyśmy się wzajemnie miłowali. W Nim jest źródło miłości, a nie w nas. Prośmy Jezusa, aby uzdalniał do wzajemnego miłowania. Uczestnicząc w uczcie eucharystycznej, prośmy o dar wewnętrznej przemiany, abyśmy potrafili realizować ewangeliczną miłość w naszym życiu.

Zapraszamy na Nabożeństwa Majowe w niedziele i w dni powszednie o godz. 18.00.

W tym tygodniu w poniedziałek, 16 maja, przypada święto  św. Andrzeja Boboli, kapłana i męczennika, patrona Polski; w sobotę  wspomnienie św. Jana Nepomucena, kapłana i męczennika.

Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej. Polecamy gazetkę Jakubowe Nowiny i nowy  numer tygodnika „Niedziela”  a w nim znajdziemy m.in.: Wiara 
w sieci
; Religia internetowa [ks. Janusz Lekan];Chciał być bratem wszystkich [Anna Bandura] o Karolu de Foucauld ,w przededniu kanonizacji błogosławionego. W najnowszym dodatku tematycznym „Dbaj o zdrowie” przyglądamy się problemowi, z którym boryka się coraz więcej z nas – alergii.

 

Do wieczności odeszli: Anna Domańska, Eulalia Pydzińska. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

Wszystkim Parafianom i Gościom życzymy miłego wypoczynku niedzielnego i wielu Łask Bożych w rozpoczynającym się nowym tygodniu.