Informacje duszpasterskie XXVIII Niedziela zwykła – 09.10.2022r.

wpis w: Ogłoszenia | 0

Informacje duszpasterskie na XXVIII Niedzielę Zwykłą 9.10.2022 r.

1. Zapraszamy na październikowe nabożeństwa różańcowe, codziennie o godz. 17.45.  W poniedziałek na różaniec zapraszamy szczególnie dzieci z kl. II przygotowujące się do Pierwszej Komunii Św. wraz ze swoimi rodzicami.

2. W poniedziałek po Mszy Św. wieczornej spotkanie „Akcji Katolickiej”.

3. Również w poniedziałek o 19.15 odbędzie się spotkanie rodziców kandydatów do sakramentu bierzmowania z kl. 6 i 7, tzn. I i II etapu.

4. We wtorek o godz. 16.00 odbędzie się spotkanie Zespołu Formacji Duchownej.

5. W środę po Mszy św. nowennowej zapraszamy na spotkanie Kręgu Biblijnego.

6. W czwartek ostatnie w tym roku nabożeństwo fatimskie z procesją wokół kościoła. Rozpocznie się ono o 17.45. Zapraszamy na nie wszystkich kandydatów do Sakramentu Bierzmowania, szczególnie tych którzy ten sakrament przyjmą już za dwa tygodnie. Zapraszamy również ich rodziców, abyśmy w tym różańcu prosili o owocne przygotowanie i udzielenie sakramentu dojrzałości chrześcijańskiej.

7. W najbliższy piątek swoje spotkanie formacyjne będą mieli nowo zapisani kandydaci z kl. 6 czyli z I etapu, a o godz. 19.15., czyli po Mszy św., do kościoła zapraszamy najstarszych kandydatów do Sakramentu Bierzmowania ze z szkoły ponadpodstawowej oraz ich rodziców na próbę liturgii i śpiewu przed Bierzmowaniem.

8. W sobotę zapraszamy na zbiórkę kandydatów i ministrantów młodszych
o godz. 10.00 oraz ministrantów starszych i lektorów o godz. 11.00.

9. Za tydzień w niedzielę 16 października – odbędzie się XXII Dzień Papieski organizowany przez Fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia”. W tym roku przyświeca mu hasło „Blask prawdy”. Fundacja zrzesza zdolną i niezamożną młodzież z małych miejscowości. Otrzymywane stypendia pozwalają około 2 tys. ludzi z całej Polski spełniać swoje marzenia, studiować w wybranych miastach akademickich. Z tej racji zbiórka do puszek na ten cel po każdej Mszy Świętej.

10. Przyjmujemy już na „wypominki” roczne, oktawalne i jednorazowe. Kartki z czytelnie wypełnionymi imionami i nazwiskami naszych zmarłych można składać w zakrystii bądź w kancelarii parafialnej. Jak co roku dostępne są specjalne kartki wypominkowe, które można zabrać ze stolików na środku kościoła.

11. Rozpoczęliśmy przyjmowanie intencji na rok 2023. Można rezerwować terminy Mszy w kancelarii parafialnej w godzinach urzędowania.

12. W tym tygodniu w liturgii przeżywać będziemy:
we wtorek – Św. Jana XXIII, papieża
w środę – Św. Jana Beyzyma, prezbitera
w czwartek – Bł. Honorata Koźmińskiego, prezbitera
w piątek – Św. Marii Małgorzaty Alacoque, dziewicy
w sobotę –  Św. Teresy od Jezusa, dziewicy i doktora Kościoła

13. Zachęcamy do nabywania i lektury prasy katolickiej. Polecamy „Jakubowe Nowiny” i tygodnik katolicki „Niedziela”.

14. Wszystkim parafianom i gościom życzymy błogosławionego tygodnia. Niech Bóg ma nas w swojej opiece, a Maryja i święci aniołowie stróżowie czuwają nad nami.