Informacje duszpasterskie – XVIII Niedziela zwykła – 31.07.2022 r.

wpis w: Aktualności | 0

Słowa dzisiejszej Ewangelii prowokują nas do przemyślenia naszej własnej hierarchii wartości. Problemem bogacza nie jest bowiem samo bogactwo, ale to, iż posiadane przez siebie dobra materialne stawia on na pierwszym miejscu. Tymczasem jego dni, jak dni każdego z nas, są policzone i po śmierci nie zabierzemy ze sobą tego, co nagromadziliśmy. Prośmy Pana by pomógł nam mądrze gospodarować tym co mamy i byśmy zawsze na pierwszym miejscu stawiali wartości duchowe.

Dzisiaj razem z nami modlą się członkowie zespołu „TARUTA” z Tarnopola i chcą nas poprosić o wsparcie materialne dla dzieci przywiezionych do  ich miasta z zachodniej Ukrainy gdzie toczy się wojna. Witamy ich serdecznie.

W poniedziałek rozpoczniemy miesiąc sierpień, w którym wzywamy do trzeźwości i abstynencji. Zachęcamy do postawy ofiary w intencji uzależnionych i modlitwy w ich intencji. Jutro też przypada kolejna rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego (1944 rok).  Młodzi Polacy pokazali, że wyznawanych wartości należy bronić także wtedy, gdy przychodzi stawić czoła silniejszemu nieprzyjacielowi, a niekiedy w ich imię warto oddać życie.

W poniedziałek, o godz. 18.30., zostanie odprawiona  Msza św. za zmarłych z naszych rodzin. Miłosierdziu Bożemu, w sposób szczególny, polecać będziemy tych, którzy opuścili nas w ostatnim czasie.

We wtorek przypada odpust Porcjunkuli. Wierni mogą uzyskać odpust zupełny, gdy nawiedzą kościół parafialny, odmówią „Wierzę w Boga”, „Ojcze nasz” i „Zdrowaś Maryjo” oraz spełnią zwykłe warunki odpustu.

W tym tygodniu przypadają pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. Zachęcamy wszystkich parafian do sakramentu pokuty i pojednania. Odwiedzimy chorych i starszych parafian ze spowiedzią i Komunią św.

W tym tygodniu przypadają następujące wspomnienia liturgiczne:
– w poniedziałek, 1 sierpnia, wspomnienie św. Alfonsa Marii Liguoriego, biskupa i Doktora Kościoła,
– w czwartek, 4 sierpnia, wspomnienie św. Jana Marii Vianneya, kapłana,                          
– w  sobotę, 6 sierpnia, obchodzimy święto Przemienienia Pańskiego. Msze św. w naszym kościele o godz. 7.00; 9.00 i 18.30.

W nowym numerze tygodnika „Niedziela” znajdziemy m.in. artykuły:  Bohaterowie 1944; Męczennicy powstania ; Rekolekcje dla wypalonych; Mit „bezpiecznego” picia alkoholu.

W tym tygodniu odszedł do wieczności: Ryszard Czerwik. Wieczny odpoczynek racz Mu dać Panie…