Informacje duszpasterskie V Niedziela zwykła – 10.02.2019r.

Pokładanie całej nadziei w Bogu jest jak wypłynięcie na głębię. Tak uczynił Szymon Piotr. Jego zaufanie słowom Jezusa – wbrew czynnikom zewnętrznym – przyniosło obfity połów ryb. Niech obecność na Mszy św. będzie wyrazem naszej gotowości na przyjęcie wezwania Jezusa do pójścia za Nim, do zaufania Mu w wydarzeniach dnia codziennego.

 

  1. W poniedziałek obchodzić będziemy wspomnienie Matki Bożej z Lourdes i XXVII Światowy Dzień Chorego. Obchody diecezjalne odbędą się w kościele św. Wojciecha Bpa i męczennika. Msza św. pod przewodnictwem Ks. Abpa zostanie odprawiona o godz. 11.00. Z tej też okazji  zapraszamy na Mszę św. o godz. 9.00  do naszej świątyni chorych i starszych parafian. 
  1. Obchody liturgiczne tygodnia:
  • poniedziałek – wspomnienie NMP z Lourdes.
  • czwartek – święto św. Cyryla, mnicha i Metodego, biskupa, patronów Europy.
  • piątek – III piątek miesiąca, dzień w którym oddajemy szczególną cześć Miłosierdziu Bożemu. O godz.18.30  Msza św. zakończona Koronką do Miłosierdzia Bożego.
  1. Spotkanie Zespoły Synodalnego w środę o godz. 16.30. Zapraszamy.
  1. W ostatni poniedziałek lutego( 25.02 ), po Mszy Św. wieczornej, odbędzie się na plebanii pierwsze spotkanie przygotowujące  do Sakramentu Bierzmowania osoby dorosłe (studiujące bądź pracujące). Zapraszamy. 
  1. Dzisiaj, w drugą niedzielę miesiąca, taca zbierana podczas Mszy św. będzie przeznaczona na prace remontowe przy naszym kościele.

Zbliża się czas rozliczeń podatkowych, dlatego chcemy Was prosić Drodzy Bracia i Siostry o wsparcie naszej Diecezjalnej Caritas przekazując na jej cel swój 1% podatku. Dzięki wsparciu z Waszej strony udało się pomóc dzieciom i dorosłym w leczeniu i rehabilitacji a także najuboższych w naszej Diecezji. Już teraz mówimy szczerze: Bóg Zapłać za wasze wsparcie. Numer KRS który trzeba podać w deklaracji można znaleźć na stronie internetowej Caritas.

  1. Rozpoczynamy ferie zimowe. Niech będzie to czas dobrego i bezpiecznego wypoczynku od nauki, pamiętajmy jednak by mimo czasu wolnego, trwać w kontakcie z Bogiem w codziennej modlitwie i niedzielnej Eucharystii.
  1. Serdecznie zachęcamy do nabycia Niedzieli i Jakubowych Nowin. Znajdziemy w nich wiele ciekawych artykułów z życia Kościoła i spraw społecznych.

 

Uczestnikom dzisiejszej liturgii życzymy radosnego świętowania Dnia Pańskiego
oraz obfitego błogosławieństwa w rozpoczynającym się tygodniu.