Informacje duszpasterskie Uroczystość Zesłania Ducha Świętego 09.06.2019 r.

Dziś mija 50 dni od zmartwychwstania Jezusa. Tego dnia Maryja i apostołowie zgromadzeni w Wieczerniku otrzymali Ducha Świętego. Wierzymy, że również i na nas, zebranych wokół ołtarza, Bóg ześle swego Ducha, który nas umocni i rozpali w nas miłość. Obyśmy zawsze byli otwarci na działanie w nas Ducha Świętego. Niech Jego dary i owoce przynoszą w naszym codziennym życiu jak najpiękniejsze owoce. Wołajmy z wiarą: „Przyjdź Duchu Święty!” .

1. Zapraszam dzieci młodzież i dorosłych do codziennego uczestniczenia o godz. 18.00 w Nabożeństwie czerwcowym.

2. Z kalendarza liturgicznego:
Jutro przeżywać będziemy święto NMP Matki Kościoła tzw. drugi dzień Zielonych Świąt. Msze św. sprawowane będą o godz. 700, 9.00 i 18.30.
We wtorek wspominamy św. Barnabę Apostoła, w środę błogosławionych męczenników Ludwika Rocha Gietyngiera i Maksymiliana Binkiewicza,,w czwartek święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana, w piątek bł. Michała Kozala, biskupa i Męczennika. Ten dzień to Narodowy Dzień Pamięci Ofiar Niemieckich Nazistowskich Obozów Koncentracyjnych i Obozów Zagłady.

3. W środę o godz.16.30 spotkanie Zespołu Synodalnego.

4. W czwartek z racji 13 dnia miesiąca o godz. 18.00 rozpoczniemy Nabożeństwo Fatimskie połączone z Litanią do Serca Pana Jezusa. Serdecznie zapraszamy.

5. 20 czerwca – w czwartek Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pana Jezusa – Boże Ciało. Bardzo proszę drogich parafian o pomoc w budowaniu Ołtarza i udekorowanie trasy procesji oraz swoich domów. Prosimy też o przynoszenie kwiatów do zakrystii.

6. Serdecznie zachęcamy do zaopatrzenia się w tygodnik Niedziela oraz w Jakubowe Nowiny.

7. Taca remontowa z ostatniej niedzieli wynosiła 4930 zł. Bóg zapłać wszystkim, którzy angażują się w dzieło odnowy świątyni.


W minionym tygodniu odszedł do wieczności
Romuald Sławiński.
Wieczny odpoczynek racz mu dać, Panie…