Informacje duszpasterskie Uroczystość Zesłania Ducha Św. – 28.05.2023r.

Informacje duszpasterskie na

Uroczystość Zesłania Ducha Świętego roku A – 28.05.2023 r.

 

 1. Obchodzimy dzisiaj Uroczystość Zesłania Ducha Świętego, która kończy Okres Wielkanocny. Rozpoczniemy Okres Zwykły. Jednakże okres Spowiedzi i Komunii św. wielkanocnej trwa do przyszłej niedzieli, czyli do Uroczystości Trójcy Przenajświętszej.
 2. W maju, każdego dnia o 18.00, zapraszamy na nabożeństwa majowe, a w czerwcu na nabożeństwa czerwcowe również o 18.00.
 3. Zbliża się uroczystość Bożego Ciała (czwartek, 8 czerwca). Centralna Msza św. będzie odprawiona o godz. 10.00 w Bazylice na Jasnej Górze. Po jej zakończeniu wyruszy procesja eucharystyczna alejami NMP do Bazyliki Archikatedralnej. Drugi ołtarz tradycyjnie będzie znajdował się przy naszym kościele na placu Biegańskiego. Zapraszamy mieszkańców naszej parafii i poszczególne wspólnoty parafialne do włączenia się przygotowanie ołtarza. Spotkanie organizacyjne dla wszystkich chętnych (oraz mających jakieś pomysły bądź umiejętności) w poniedziałek o 19.15 na salce. Tradycyjnie również prosimy o zbieranie i przynoszenie płatków i kwiatów do zakrystii dla dzieci sypiących je w procesji.
 4. W poniedziałek – Święto Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła.
 5. We wtorek – Wspomnienie św. Jana Sarkandra, prezbitera i męczennika albo wspomnienie św. Zdzisławy.
 6. W środę – Święto Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny. Po Mszy Św. nowennowej spotkanie Kręgu Biblijnego.
 7. W czwartek – Święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana. Będzie to również Międzynarodowy Dzień Dziecka. Po Mszy św wieczornej spotkanie Bractwa Eucharystycznego.
 8. W piątek – wspomnienie świętych męczenników Marcelina i Piotra.
 9. W sobotę – Wspomnienie świętych męczenników Karola Lwangi i Towarzyszy.
 10. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek oraz i sobota miesiąca. W pierwszy piątek odwiedzimy chorych i starszych parafian ze spowiedzią i Komunią św.  Spowiedź w kościele od 6.30 oraz od 17.30.
 11. Również w piątek 2 czerwca przy naszej szkole podstawowej nr 40 (Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 1) odbędzie się piknik rodzinny. Dyrekcja i nauczyciele i pracownicy serdecznie na niego zapraszają. Ks. Michał będzie serwował bigos, na który dyspensę jak i na wszystkie inne pokarmy mięsne udziela Ks. Proboszcz.
 12. Informujemy, po spotkaniach z rodzicami kl. I i II ustalono, że w przyszłym roku Pierwsza Komunia Święta odbędzie się tradycyjnie w II niedzielę miesiąca, czyli 12 maja 2024, ale za 2 lata w III niedzielę, czyli 18 maja 2025 r.
 13. Zachęcamy do nabywania i lektury prasy katolickiej. Polecamy „Jakubowe Nowiny” i tygodnik katolicki „Niedziela”.
 14. W tym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności: Danuta Czapla, Zdzisław Bieniek, Czesław Michalski, Maria Wolniak, Krystyna Nawrot-Węgrzyn.
  W minioną niedzielę zmarła również mama naszego Ks. Proboszcza – który dziękuje za wszystkie słowa wsparcia, intencje oraz za obecność delegacji z naszej parafii na pogrzebie, który odbył się w środę o 12.00 w Kłobucku.
 1. Wszystkim parafianom i gościom życzymy błogosławionej niedzieli i nowego tygodnia.