Informacje duszpasterskie Uroczystość Trójcy Przenajświętszej – 7.06.2020 r.

 1. Bóg jest tajemnicą. Objawił jednak ludziom swoją wielką miłość aby dać im udział w życiu wiecznym. Wychwalamy dzisiaj Boga w Trójcy Jedynego, Boga, który jest Ojcem, Syna, który jest Zbawicielem i Ducha Świętego, który nas uświęca. W imię Trójcy Świętej rozpoczęliśmy tę ofiarę, trwajmy więc zawsze złączeni z Bogiem, który nas kocha, zbawia i uświęca.
 2. W czwartek, 11 czerwca, obchodzimy Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. W tym dniu Msze św. sprawowane będą w naszym kościele według planu niedzielnego. W tym roku w związku z epidemią, uroczystości te mieć będą nieco inną formę. Zgodnie z zarządzeniem Ks. Arcybiskupa, tegoroczna procesja Bożego Ciała będzie wokół kościoła parafialnego. W związku z tym po Mszy świętej, która rozpocznie się u nas o godz. 11.00 wyruszymy w procesji do czterech Ołtarzy. Za przygotowanie poszczególnych ołtarzy odpowiedzialni są członkowie grup duszpasterskich spotykających się przy naszej parafii: Za Ołtarz I – Akcja Katolicka; Ołtarz II – Żywy Różaniec; Ołtarz III – Bractwo Eucharystyczne, Zespół Synodalny, Krąg Biblijny;  Ołtarz IV – Parafialna Rada Duszpasterska. Bardzo serdecznie prosimy te osoby
  o zaangażowanie się w to ważne i piękne dzieło.  
 3. Procesja eucharystyczna w oktawie Bożego Ciała będzie się odbywała codziennie po Mszy św. wieczornej o godz. 18.30 (również w niedzielę po Mszy św. o godz. 18.30) i będzie połączona z nabożeństwem czerwcowym.
 4. Z kalendarza liturgicznego:
 • 08 VI – wspomnienie Św. Jadwigi, królowej (1374-1399);
 • 12 VI – wspomnienie Błogosławionych męczenników częstochowskich ks. Maksymiliana Binkiewicza
  i ks. Ludwika Rocha Gietyngiera i Towarzyszy;
 • 13 VI – wspomnienie Św. Antoniego z Padwy, prezbitera i doktora Kościoła. Dzień imienin Ks. Biskupa Seniora Antoniego Długosza, osobę Ks. Biskupa i wszystkich Solenizantów obejmujemy naszą modlitwą.
 1. Przypominamy, że Ksiądz Arcybiskup odwołał dyspensę od obowiązku uczestnictwa w niedzielnej Mszy św. z dniem 6 czerwca. A ze szczegółami zarządzenia możemy zapoznać się na stronie internetowej parafii. Musimy pamiętać, że niezależnie od zagrożeń zewnętrznych chrześcijanie zawsze chcą przede wszystkim uwielbiać Boga (to się dzieje podczas każdej Mszy św.), który nas odkupił, obdarował życiem wiecznym
  i nieustannie prowadzi przez ziemię, troszcząc się o codzienne potrzeby,
 2. Zapraszamy na nabożeństwa czerwcowe codziennie o godz. 17.30. Niech będzie to nasza modlitwa przebłagalna za grzechy własne i całej ludzkości, a także gorliwa prośba o ustanie pandemii.
 3. Spotkania formacyjne grup duszpasterskich:
 • 08 VI (poniedziałek) – godz. 15.45 Msza Św. w kaplicy na plebanii dla wspólnoty Żywego Różańca;
 • 09 VI (wtorek) – godz. 15.45 Msza Św. w kaplicy na plebanii dla Zespołu Formacji Duchowej im. Św. Jana Pawła II. Po Mszy Św. konferencja o duchowości Stefana kard. Wyszyńskiego.
 1. Nabożeństwo fatimskie z procesją: sobota, 13 czerwca będzie połączone z nabożeństwem czerwcowym.
 2. Polecamy lekturę Niedzieli i ciekawe tematy: 1. „Łaska nie przychodzi przez światłowody. Prawdziwe spotkania dokonują się w realu” – ks. bp Suchodolski. 2. W jaki sposób postulowane przez Wyszyńskiego ogłoszenie Maryi Matką Kościoła było powiązane z orędziem fatimskim? – nieznane rozmowy prymasa Wyszyńskiego, oraz gazetkę „Jakubowe Nowiny”.
 3. W przyszłą niedzielę ofiary złożone na tacę przeznaczone będą na potrzeby naszej parafii. Dziękujemy serdecznie również za ofiary składane do puszki i wpłacane na konto bankowe parafii.
 4. Informujemy, że w niedzielę, 21 czerwca odbędzie się wizytacja kanoniczna naszej parafii, którą przeprowadzi Ks. Biskup Andrzej Przybylski. Módlmy się o dobre przygotowanie i głębokie przeżycie tego ważnego dla naszej wspólnoty wydarzenia.
 5. Marszałek Sejmu ogłosił termin wyborów prezydenckich na niedzielę, 28 czerwca. Każdy z nas powinien uważnie przyglądać się programom i wartościom, które proponują poszczególni kandydaci, tak aby dokonać odpowiedzialnego wyboru. Módlmy się o mądrość dla Polaków i wybór właściwej osoby na urząd Prezydenta Rzeczpospolitej.

 

W ostatnim tygodniu odeszła do wieczności nasza parafianka Zofia Wojtala.

Módlmy się za nią i wszystkich wiernych zmarłych: Dobry Jezu…