Informacje duszpasterskie Uroczystość Trójcy P. – 04.06.2023r.

Informacje duszpasterskie na
Uroczystość Trójcy Przenajświętszej roku A – 04.06.2023 r.

 

 1. Obchodzimy dzisiaj Uroczystość Trójcy Przenajświętszej, która kończy okres Spowiedzi i Komunii św. wielkanocnej.

 2. W czerwcu każdego dnia o 18.00, zapraszamy na nabożeństwa czerwcowe ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa

 3. W poniedziałek – wspomnienie św. Bonifacego, biskupa i męczennika. W poniedziałek spotkanie Rodziny Różańcowej, kaplica – plebania godz. 16.30.
 1. We wtorek – wspomnienie św. Norberta, biskupa

 2. W czwartek – 8 czerwca – Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa, popularnie zwana Uroczystością Bożego Ciała.
  W tym dniu Msze Święte będą
  u nas sprawowane o godz.7.30, 9.30, 11.00, ok. 12.20 (po odejściu procesji od drugiego-naszego ołtarza) i 18.30.
  Centralna Msza św. będzie odprawiona o godz. 10.00 w Bazylice na Jasnej Górze. Po jej zakończeniu wyruszy procesja eucharystyczna alejami NMP do Bazyliki Archikatedralnej. Nie zapominajmy, że to jest nasza procesja. Drugi ołtarz tradycyjnie będzie znajdował się przy naszym kościele na placu Biegańskiego. Zapraszamy wszystkich parafian do udziału, a zwłaszcza całą parafialną asystę (Bractwo Eucharystyczne w swoich strojach, Żywy Różaniec, Akcję Katolicką, Parafialną Radę Duszpasterską) oraz dzieci do sypania kwiatków. Niech nie zabraknie naszego świadectwa wiary i pobożności wobec Najświętszego Sakramentu. Nasze okna i balkony niech na tę okazję przybiorą religijny wygląd. Tradycyjnie również prosimy o zbieranie i przynoszenie płatków i kwiatów do zakrystii dla dzieci sypiących je w procesji. Próba sypania kwiatów w środę o 17.00.
 1. Oktawę Bożego Ciała świętować będziemy codziennie od 9 do 15 czerwca o godz. 18.30. Naprzód będzie Msza św. z nieszporami eucharystycznymi, a następnie nabożeństwo czerwcowe z procesją eucharystyczną. Do procesji zapraszamy ministrantów, dziewczynki do sypania kwiatów, dzieci niosące poduszki, mężczyzn do niesienia baldachimu i całą asystę parafialną i wszystkich wiernych pragnących swą modlitwą i obecnością wielbić Chrystusa Eucharystycznego.

 2. W piątek – wspomnienie św. Efrema, diakona i doktora Kościoła

 3. W przyszłą niedzielę po Mszach świętych zbiórka do puszek na Fundację dla Życia i Rodzin im. Jana Pawła II.

 4. Zachęcamy do nabywania i lektury prasy katolickiej. Polecamy „Jakubowe Nowiny” i tygodnik katolicki „Niedziela” oraz nowy kwartalnik „Magazyn”
  (w cenie 15 zł).

 5. Wszystkim parafianom i gościom życzymy błogosławionej niedzieli i nowego tygodnia.