Informacje duszpasterskie Niedziela Chrztu Pańskiego 13 stycznia 2019 r.

Obchodzimy dziś święto Chrztu Pańskiego, które jest okazją do wspomnienia naszego własnego chrztu. Otrzymaliśmy wtedy Ducha Świętego i staliśmy się umiłowanymi dziećmi Bożymi. Bóg jako Ojciec, który bardzo kocha swoje dzieci, pragnie dla nas najważniejszego: zbawienia. Podczas  Mszy świętej, podziękujmy Bogu za sakrament chrześcijańskiej inicjacji. Polecajmy naszych rodziców, chrzestnych, szafarza sakramentu – niech żywym Bóg błogosławi, a zmarłych obdarzy radością nieba.

 

  1. Dzisiaj przypada także 105. Światowy Dzień Migranta i Uchodźcy, a w czwartek przypada XXII Dzień Judaizmu w Kościele katolickim w Polsce.
  2. W piątek rozpoczniemy Tydzień Powszechnej Modlitwy o Jedność chrześcijan, który będzie trwał do 25 stycznia. Sprawa jedności chrześcijan powinna angażować wszystkich.
  3. Trwa wizyta duszpasterska. Dziękujemy wszystkim, którzy dotychczas przyjęli kapłana w swoim domu. Dziękujemy również za wielką życzliwość, z którą się spotykamy. Kolęda dodatkowa dla tych Parafian, którzy nie mogli przyjąć odwiedzin w wyznaczonym terminie, odbędzie się w sobotę 19 stycznia. Zapisy w kancelarii w godzinach urzędowania.
  4. Spotkanie opłatkowo-kolędowe Żywego Różańca, Bractwa Eucharystycznego i Akcji Katolickiej odbędzie się w niedzielę 20 stycznia o godzinie 16.00. Zapraszamy.
  5. Bóg zapłać za ofiary złożone dzisiaj na tacę na sfinansowanie wykonanych prac przy naszym kościele.
  6. W sobotę o godzinie 7.00 podczas mszy świętej będziemy modlić się i składać życzenia imieninowe ks. Mariuszowi, naszemu wikariuszowi.
  7. Polecamy gazetkę parafialną Jakubowe Nowiny oraz tygodnik Niedziela, w którym znajdziemy m.in. wywiad z dr. Robertem Walley’em, który przed laty musiał opuścić Wielką Brytanię, bo nie chciał przeprowadzać aborcji. W wywiadzie dla Niedzieli mówi, że rezultatem tego wyjazdu było m.in. powołanie organizacji MaterCare International, która wspiera matki w krajach rozwijających się i lekarzy, którzy nie chcą zabijać dzieci.

 

W ubiegłym tygodniu odeszli do wieczności nasi parafianie:
Bogusław Szczepanowicz, Teresa Bzdon, Agnieszka Koperska.
Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…