INFORMACJE DUSZPASTERSKIE Druga Niedziela Adwentu – 06 XII 2020 r.

wpis w: Aktualności | 0
 1. Dziś pierwsza niedziela miesiąca po Mszy Św. o 12.30 Adoracja Najświętszego Sakramentu, o 15.00 Koronka do Miłosierdzia Bożego. Zakończenie Adoracji o 16.45. Tę II niedzielę Adwentu przeżywamy jako Dzień Modlitwy i Pomocy Materialnej Kościołowi na Wschodzie. Wspierajmy modlitwą i ofiarami braci i siostry w byłych krajach Związku Radzieckiego. Zbiórka do puszek przed Kościołem.
 2. W Adwencie tradycyjnie odprawiamy Mszę świętą wotywną o Najświętszej Maryi Pannie, zwaną roratami. W naszym kościele Msza święta roratnia jest o godz. 7.00 i o 17.00 dla dzieci. W tym roku w związku z trwającą pandemią Msza Św. o godz. 17.00 jest odprawiana w kościele. Zachęcamy do wspólnej modlitwy. Przypominamy o przygotowaniu w swoich domach symboli adwentowych.
 3. We wtorek Uroczystość Niepokalanego Poczęcia N.M.P. Msze Św. w naszym kościele o godz. 7.00; 9.00; 17.00 i 18.30. Zachęcamy w tym dniu do duchowej łączności w Godzinie Łaski (12.00 – 13.00) i modlitwy tajemnicami Różańca Św. za Kościół, o nawrócenie grzeszników czy ustanie pandemii. Tego dnia, Ks. Abp Wacław Depo o godzinie 21.00, czyli w porze Apelu Jasnogórskiego, zaprasza wszystkich ludzi sumienia do łączności modlitewnej i duchowej z Kaplicą Cudownego Obrazu Matki Bożej na Jasnej Górze i modlitwy za naszą Ojczyznę. Widocznym znakiem naszej łączności niech będzie zapalony w naszych oknach lampion lub świeca Caritasu.
 4. Zachęcamy do uczestnictwa w Mszach Św. w tygodniu o godz. 7.00, 17.00 i 18.30, aby lepiej poprzez rozważanie Bożego Słowa przygotować się duchowo do Świąt Bożego Narodzenia. Adwent to doskonała okazja do pokonywania mroków swojego życia. Codziennie pół godziny przed Mszami Św. okazja do spowiedzi. Nie odkładajmy spowiedzi adwentowej na ostatnią chwilę przed Świętami.
 5. W kruchcie kościoła są już do nabycia świece Caritas „Wigilijne dzieło pomocy dzieciom”: Duża świeca – 15 zł, mała – 7 zł oraz opłatki na stół wigilijny (ofiara dowolna).
 6. Bóg zapłać wszystkim, którzy dzisiejszą ofiarą na tacę wsparli materialnie parafialną świątynię.
 7. Zgodnie z wytycznymi Kurii Metropolitalnej w Częstochowie wobec trwającej pandemii, zbliżająca się wizyta duszpasterska tzw. kolęda nie odbędzie się w tradycyjnej formie. Ze względu na obostrzenia sanitarne tegoroczne kolędowanie odbywać się będzie wyłącznie na indywidualne zaproszenie do złożenia takiej wizyty przez daną rodzinę lub osobę.
  Dlatego już dziś zwracamy się do Szanownych Parafian, którzy pragną przyjąć kapłana, aby zgłosili tą gotowość; można to uczynić osobiście w zakrystii bądź kancelarii parafialnej, telefonicznie pod numerem 34 324 11 87 w dni powszednie w godzinach od 9.30 do 11.00 lub 16.00 do 17.30, mailowo na adres parafiaswjakub@gmail.com. Zgłoszenia przyjmujemy do końca roku 2020. Po przyjęciu zgłoszeń dnia 3 stycznia 2021 r. podamy plan wizyty duszpasterskiej.
 8. Za pośrednictwem Konferencji Episkopatu Polski, Prezes Naczelnej Rady Lekarskiej, zwraca się z gorącym apelem do wszystkich osób, które przeszły chorobę COVID-19 o oddawanie osocza. Jak czytamy w Apelu „Badania naukowe potwierdzając, że osocze ozdrowieńców, podane we wczesnej fazie choroby, może zmniejszyć ryzyko zgonu […]. Dawcą może być każdy ozdrowieniec. Wystarczy zgłosić się – nie wcześniej niż po miesiącu od wyzdrowienia –  do regionalnego centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa […]. Wszystkim, którzy pozytywnie odpowiedzą na Apel serdecznie dziękujemy.
 9. Zachęcamy do nabycia katolickiego tygodnika Niedziela oraz Mojego Pisma Tęcza dla dzieci.

Do wieczności Bóg powołał:  Krystynę Fajer

Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie…