INFORMACJE DUSZPASTERSKIE XXIV NIEDZIELA ZWYKŁA – 13 IX 2020

 1. Dzisiaj rozpoczynają się Kwartalne dni modlitw za dzieci, młodzież i wychowawców.
  W tym czasie w kalendarzu liturgicznym pod datą 18 września przypada święto Świętego Stanisława Kostki, patrona polskiej młodzieży. Mimo upływu stuleci, jest on nadal czytelnym wzorem życia dla młodego pokolenia. Podczas Eucharystii każdego dnia nadchodzącego tygodnia, przez wstawiennictwo Świętego Stanisława Kostki, będziemy prosili Boga o świętość naszych dzieci i młodzieży, bo od nich zależy przyszłość naszego narodu i Kościoła.
 2. Dzisiaj gościmy w naszej parafii Misjonarza Miłosierdzia: Ks. Prałata Stanisława Gębkę, któremu dziękujemy za wygłoszone Słowo. Po Mszach Św. Ks. Misjonarz przeprowadza zbiórkę do puszki na rzecz chrześcijan mieszkających w Kazachstanie.
 3. Dzisiaj także 13. dzień miesiąca nabożeństwo fatimskie po Mszy Św. o godz. 18.30.
 4. W poniedziałek, 14 września, przypada święto Podwyższenia Krzyża Świętego. Krzyż jest naszym chrześcijańskim godłem – znakiem męki i śmierci naszego Odkupiciela, jednak po nim było zmartwychwstanie i wniebowstąpienie. Krzyż jest więc także znakiem naszej nadziei. Pamiętajmy, że Chrystusowym krzyżem staje się ołtarz w naszej świątyni i we wszystkich kościołach na całym świecie. Na nim podczas Eucharystii Chrystus ponawia swoją paschalną Ofiarę „za życie świata”. Nasza Ojczyzna i jej dzieje znaczone są krzyżami. Jak nigdzie w Europie, zwłaszcza Zachodniej, wszędzie górują u nas krzyże. Zachowujmy je w szacunku i dbałości nie tylko przy okazji święta Podwyższenia Krzyża. Msze Św. w naszej świątyni o 7.00; 17.00 i 18.30.
 5. W sąsiedztwie święta Podwyższenia Krzyża Świętego w kalendarzu liturgicznym pod datą 15 września (najbliższy wtorek) przypada wspomnienie Matki Bożej Bolesnej. Przez to wspomnienie możemy uświadomić sobie cierpienia, jakie były udziałem Maryi, która – jak nikt inny – była zjednoczona z Chrystusem również w Jego męce, cierpieniu i śmierci.
 6. PLAN TRIDUUM ku czci Św. Stanisława Kostki: od 16 IX do 18 IX 2020 r.

– Środa (16 IX) – godz. 17.15 – Różaniec ze Św. Stanisławem Kostką w kościele;

– Czwartek (17 IX) – godz. 17.15 – Adoracja ze Św. Stanisławem Kostką w kościele;

– Piątek (18 IX) – godz. 18.30 – Msza Św. w intencji dzieci i młodzieży w Święto Św. Stanisława Kostki. Po Mszy wręczenie terminarzy spotkań kandydatom do bierzmowania i propozycji spotkań duszpasterskich dla dzieci i młodzieży (LSO; Dzieci Maryi; KSM). Serdecznie zapraszamy do udziału dzieci i młodzież naszej parafii. Obowiązkowe spotkania dla kandydatów do bierzmowania!

 1. W czwartek, 17 września, w rocznicę napaści Związku Radzieckiego na Polskę w 1939 roku w modlitwach pamiętajmy o wszystkich poległych w obronie naszej Ojczyzny na Wschodzie.
 2. W tym tygodniu patronują nam:
 • 16 IX – święci Korneliusz, papież, i Cyprian, biskup; obydwaj gorliwie bronili wiary chrześcijańskiej i ponieśli śmierć męczeńską w połowie III wieku.
 • 18 IX – św. Stanisław Kostka (1550-1568), zakonnik ze zgromadzenia jezuitów, patron Polski, polskiej młodzieży i nowicjuszy.
 1. Dzisiejsze ofiary na tacę przeznaczone są na prace remontowe w naszej świątyni. Bóg zapłać wszystkim darczyńcom.
 2. Zachęcamy do lektury Biblii i prasy katolickiej: Niedziela, Jakubowe Nowiny, Tęcza – dla dzieci.

Bóg powołał do wieczności z naszej wspólnoty:

Śp. Zofię Kopeć

Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie…