e-Katolik 2019-18

wpis w: Aktualności, e-Katolik | 0

Witamy w kolejnym e-Katoliku. Maj jest miesiącem kiedy w sposób szczególny powierzamy nasze modlitwy i troski do Matki Bożej. Tym bardziej zachęcamy do zapoznania się z zbiorem litanii w aplikacji „Litanie” oraz modlitwą „Godzina Miłosierdzia”. Na koniec prezentujemy „Pakiet Quizów Religijnych”, który może stać się idealnym prezentem dla młodego człowieka z okazji Pierwszej Komunii Świętej. Zapraszamy do lektury…

Litanie Twórca: Paridae

Aplikacja „Litanie” to przede wszystkim zbiór jakże istotnych modlitw w życiu każdego katolika. Dzięki temu programowi będziemy mieli zawsze „pod ręką” takie modlitwy jak Litanie Loretańską, do Serca Pana Jezusa, do Miłosierdzia Bożego, do Wszystkich Świętych, do Św. Siostry Faustyny czy też do Matki Bożej Bolesnej.

Program cechuje bardzo przyjazna forma graficzna oraz prosty w obsłudze interfejs użytkownika. Ponadto twórca zapewnia o sukcesywnym dodawaniu kolejnych modlitw. Aplikacja jest dwujęzyczna – w języku polskim i angielskim.

Google Play


Godzina Miłosierdzia Twórca: Santes

Godzina Miłosierdzia upamiętnia śmierć Jezusa na krzyżu. Jest ona wezwaniem do modlitwy oraz zwrócenia swych myśli i serca w stronę Boga. Ta jakże prosta i intuicyjna aplikacja ma za zadanie wyświetlanie,  o godzinie 15.00, wybranej myśli z Dzienniczka św. Siostry Faustyny Kowalskiej. 

Aplikacja jest intuicyjna w obsłudze oraz posiada przyjemną dla oka szatę graficzną. Dodatkowym plusem jest fakt wyświetlanych powiadomień formie małego serduszka, które informuje nas o nowej myśli.

Google Play


Pakiet quizów religijnych Twórca: Pasterz

Pakiet ten składa się z 4 płyt (3 x DVD oraz 1 x CD) i jest przeznaczony na komputery z systemem Windows. Każda z płyt stanowi osobny zbiór zabaw i quizów. Mamy tu do wyboru między innymi quiz biblijny z zakresy Starego i Nowego Testamentu, zbiór najważniejszych historii i postaci Biblii, quiz o Kościele, który składa się między innymi z zadań z zakresu mszy świętej, sakramentów modlitw czy też architektury kościelnej. Kolejne części zawierają quizy o świętych kościoła, ich historie i losy.

Aplikacja jest niezwykle przyjemna w obsłudze oraz posiada przyjazną szatę graficzną. Dużym plusem jest fakt ponad 3000 pytań i zadań, możliwość wyboru poziomu trudności oraz druku pytań o świętych i o Kościele, wraz z kluczem poprawnych odpowiedzi. Zestaw ten zawiera również dodatkowe formy rozrywki jak między innymi krzyżówki, łączenie par, itp. 

Poniżej podajemy link do wydawcy. Jednakże ze względu na fakt, iż pakiet ten jest płatny informujemy, iż każdy może wyszukać tą pozycję w innym sklepie stacjonarnym czy też internetowym.

Microsoft Windows