e-Katolik 2018-08

wpis w: Aktualności, e-Katolik | 0

Witamy w drugiej, adwentowej odsłonie e-Katolika. Dziękujemy za dotychczasowe zainteresowanie i sugestie. Dziś prezentujemy “Modlitewik” ze potężnym zbiorem modlitw, “Polskie Kolędy”, które pozwolą na umilenie zbliżającego się Bożego Narodzenia oraz grę edukacyjną “Scottie GO!”, która poprzez zabawę uczy programowania i logicznego myślenia. Zapraszamy do lektury…

Modlitewnik Twórca: MB4ANDROID

Aplikacja „Modlitewnik” to zbiór ponad 1000 modlitw katolickich podzielonych między innymi na takie kategorie jak: modlitwy codzienne, z katechizmu, dla dzieci, litanie, nowenny, dla księży, etc. Aplikacja pozwala na wyszukanie interesującej nas modlitwy oraz na ich sortowanie. Dodatkowo możemy zmienić wielkość i kolor liter. Dużym plusem jest możliwość odczytania wybranych modlitw.

Aplikacja jest w polskiej wersji językowej oraz jest stale rozwijana. Sama aplikacja nie potrzebuje do korzystania z niej dostępu do Internetu chyba że chcemy pobrać nowe, dodane modlitwy lub zaktualizować samą aplikację do nowszej wersji. Podczas korzystania z aplikacji z uruchomionym dostępem do Internetu pojawiają się reklamy, które znikną gdy wyłączymy dostęp do Internetu i ponownie odpalimy aplikacje.

Google Play


Polskie Kolędy Twórca: PJ Apps

Aplikacja „Polskie Kolędy” jest zbiorem  21 najbardziej popularnych polskich kolęd, które umilą zbliżający się czas Bożego Narodzenia. Mamy do wyboru między innymi takie kolędy jak: „Bóg się rodzi”, „Dzisiaj w Betlejem”, „Gdy śliczna Panna” czy „Cicha noc, święta noc”.

Aplikacja jest w polskiej wersji językowej oraz jest bardzo intuicyjna w obsłudze. Aplikacja pozwala na zmianę rozmiaru liter. Twórca aplikacja ciągle ją rozwija dzięki czemu wiele z dostępnych kolęd jest również w wersji „karaoke”.

Google Play


Scottie GO! Twórca: BeCREO Technologies sp. z o.o.

Scottie Go! to przede wszystkim interaktywna gra pozwalająca na naukę programowania od najmłodszych lat. Gra pozwala na naukę analitycznego myślenia, rozwija intuicje algorytmiczną oraz uczy rozwiązywania skomplikowanych problemów na jakie natrafi tytułowy bohater Scottie Go!

Gra polega na układaniu odpowiednich komend programistycznych, które pozwalają głównemu bohaterowi oraz jego kompanom poznanym w trakcie gry na przemieszczanie się i omijanie przeszkód. Warto dodać, że gra jest w pełni po polsku oraz stale rozwijana.

Strona twórcy aplikacji

Google Play

Apple iTunes

Microsoft Windows