Uroczystość Bożego Ciała w naszej parafii

wpis w: Aktualności | 0

W tym roku ze względu na trwającą epidemię, nie odbyła się centralna procesja prowadzona przez Ks. Arcybiskupa Alejami Najświętszej Maryi Panny, czyli w większości przez teren naszej parafii.
Niemniej jednak obchody tej wielkiej i ważnej Uroczystości obchodziliśmy w naszej wspólnocie parafialnej. Pierwszy raz w historii w Boże Ciało mieliśmy własną parafialną procesję do czterech ołtarzy w sam dzień Uroczystości, a nie jak zwykle w czwartek na zakończenie Oktawy. Główne obchody rozpoczęliśmy Mszą Świętą o godz. 11.00 której przewodniczył Ks. Proboszcz Kazimierz Zalewski (wygłosił także homilię), koncelebrował Ks. Prał. Marian Szczerba Wikariusz Generalny i Kanclerz Kurii Metropolitalnej. Po Mszy zgodnie z tradycją wyruszyła procesja do czterech Ołtarzy umieszczonych na placu kościelnym. Przy pierwszym ołtarzu Ewangelię odśpiewał Ks. Proboszcz, przy drugim Ks. Prałat Marian, przy trzecim Ks. dr Adrian, a przy czwartym Ks. Mariusz. Przy każdym ołtarzu Ks. Proboszcz udzielił błogosławieństwa Najświętszym Sakramentem na cztery strony parafii. Bardzo cieszył nas liczny udział wiernych, którzy nie zawiedli tego dnia, pierwszy raz od marca kościół i plac kościelny były pełne. Modlitwą wspierały nas także Siostry Zakonne z terenu naszej parafii.
Bóg zapłać grupie parafia która w przeddzień wieczorem i od rana w Uroczystość przygotowywała ołtarze i dokonała ich rozbiórki (było obecnych ok. 12 osób).
Więcej zdjęć znajdziesz w Galerii lub TUTAJ