Ogłoszenia duszpasterskie IV Niedziela Wielkiego Postu – 31.III.2019r.

Dzisiejszą, czwartą z wielkopostnych niedziel przeżywamy jako „niedzielę radości”. Znajduje to wyraz w liturgii czytań, które ukazują nam otwarte ramiona Boga gotowego zawsze przebaczyć. Spójrzmy na obraz ojca, który cieszy się z powrotu syna i puszcza w niepamięć całą jego przeszłość, dlatego że kocha swoje dziecko. Z tym kochającym Ojcem spotykamy się na każdej Eucharystii. 

 

  1. Dziś pragniemy wyrazić swoją wdzięczność dobremu Bogu za dar powołania zakonnego i katechetycznego s. Grażyny. Z racji imienin składamy najserdeczniejsze życzenia, błogosławieństwa Boże. Dziękujemy za pracę na rzecz dzieci w SP nr 40, za przygotowywanie gablot parafialnych na poszczególne okresy liturgiczne, za życzliwość i wszelkie dobro. Msza Św. w intencji Solenizantki zostanie odprawiona o godz. 11.00.
  2. Zapraszamy na Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym dziś o godz. 16.15. W najbliższy piątek, 5 kwietnia, odprawimy Drogę Krzyżową ulicami naszej parafii. Rozpoczęcie o godz. 17.00 w kościele. Gorąco zapraszamy do licznego udziału w tym niezwykłym nabożeństwie: dzieci, młodzież, starszych, grupy, wspólnoty i stowarzyszenia. Kancelaria w tym dniu po południu będzie nieczynna.
  3. W środę o godz. 16.30 spotkanie wspólnoty Żywego Różańca w Domu Parafialnym.
  4. W tym tygodniu przypadają pierwszy czwartek (od 17.30 w kaplicy adoracji wieczystej GODZINA ŚWIĘTA), piątek i sobota miesiąca. Zachęcamy do odnowienia więzi z Bogiem w sakramencie pokuty. Dzieci zapraszamy do spowiedzi w piątek od godz.16.15. Do chorych i starszych parafian z Komunią świętą w pierwszy piątek udamy się od godz. 8.30.
  5. W sobotę podczas wieczornej Mszy św. rozpoczniemy parafialne rekolekcje wielkopostne, które potrwają do środy włącznie. Już dziś prosimy o modlitwę , by rekolekcyjne spotkania i sakrament pojednania dobrze przygotowały nas do Świąt Wielkanocnych. Program rekolekcji jest podany w gablotach, został też wydrukowany. Zapraszamy wszystkich do zapoznania się z nim. Nauki dla dorosłych w dni powszednie będą o godz. 7.00, 9.00, 17.00; 18.30. W środę spowiedź święta. Skorzystajmy z posługi spowiedników. Nie odkładajmy spowiedzi na ostatnie dni przedświąteczne. Od poniedziałku do środy będą także odbywać się rekolekcje dla dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 40.
  6. Informujemy, że w miesiącu kwietniu chorych i starszych Parafian odwiedzimy ze spowiedzią i Komunią św. przedświąteczną w piątek, 12 kwietnia. Chorych do spowiedzi wielkanocnej zgłaszamy w kancelarii lub zakrystii.
  7. Zachęcamy do kupowania baranków i świec wielkanocnych, z których dochód jest przeznaczony na potrzeby „Caritas”.

 

W ubiegłym tygodniu odeszli do Pana z naszej wspólnoty parafialnej:

Teresa Zych, Halina Szostek, Józef Pelc.

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie….