INFORMACJE DUSZPASTERSKIE:XVII Niedziela Zwykła – 25 VII 2021 – Uroczystość Odpustowa Św. Jakuba Apostoła

wpis w: Aktualności | 0
 1. Przeżywamy Uroczystość Św. Jakuba Apostoła, odpust w naszej wspólnocie parafialnej, w wyjątkowym Świętym Roku Jakubowym. Msze Św. jak w każdą niedzielę wakacyjną. Suma odpustowa o godz. 12.30 z procesją eucharystyczną. Przewodniczy Ks. kan. Mariusz Frukacz, nasz rodak, świętujący 25-lecie święceń kapłańskich, redaktor katolickiego tygodnika Niedziela. 
 1. Dziś także przypada liturgiczne wspomnienie św. Krzysztofa, patrona kierowców i podróżujących, orędownika w śmiertelnych niebezpieczeństwach. Po Mszach Świętych błogosławimy kierowców i ich pojazdy. Ewentualne ofiary składane podczas błogosławieństwa zostaną przeznaczone na działalność MIVA Polska, czyli na potrzeby misji. Pamiętajmy jednak, że błogosławieństwo nie zwalnia nas z obowiązku zachowania rozsądku i wyobraźni na drodze. 
 1. Decyzją Papieża Franciszka IV niedziela lipca ogłoszona została jako Światowy Dzień Dziadków i Osób Starszych. Dzisiaj obchodzimy po raz pierwszy ten dzień, dlatego pragniemy wielką modlitwą objąć nasze babcie, dziadków i osoby w podeszłym wieku przyzywając wstawiennictwa Świętych Rodziców NMP: Joachima i Anny.
 1. w tym tygodniu patronują nam:
 • w poniedziałek – Święci Joachim i Anna – Rodzice NMP;
 • w środę – Święty Szarbel Makhluf, libański prezbiter;
 • w czwartek – Święci Marta, Maria i Łazarz, przyjaciele Pana Jezusa (po raz pierwszy liturgiczne wspomnienie, dawniej obchodzono wspomnienie św. Marty);
 • w piątek – Święty Piotr Chryzolog, biskup i doktor Kościoła;
 • w sobotę – Święty Ignacy z Loyoli, prezbiter, założyciel Towarzystwa Jezusowego.
 1. Za tydzień pierwsza niedziela miesiąca sierpnia. Po Mszy Św. o 12.30 Adoracja Najświętszego Sakramentu do godz. 18.00. Czcicieli Miłosierdzia Bożego zapraszamy na godz. 15.00.
 1. Za tydzień odbędzie się w naszej parafii po Mszach Św. zbiórka ofiar na rzecz poszkodowanych w wyniku powodzi w Polsce oraz innych krajach Europy (Niemcy, Belgia, Holandia). Ks. Arcybiskup Metropolita Częstochowski zachęca do modlitwy za poszkodowanych i zmarłych oraz do ofiarności, która jest wyrazem braterskiej solidarności i miłości. Bóg zapłać za okazane zrozumienie i wsparcie.
 1. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej: Niedziela, Tęcza, Jakubowe Nowiny.  

Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej, Św. Józefa, Jej Oblubieńca oraz naszego Św. Jakuba Apostoła na każdy dzień. Miłej i błogosławionej niedzieli.