Informacje duszpasterskie: Zmartwychwstanie Pańskie – 04 IV 2021

Drodzy Parafianie i Goście!

Zmartwychwstanie Jezusa Chrystusa napełniło radością nie tylko kobiety przybyłe do grobu i apostołów, lecz także wszystkich, do których dotarła wiadomość o nim. Po misterium Świętego Triduum: po opuszczeniu, wyszydzeniu, cierpieniu i śmierci, nastaje nowy czas nadziei. Z perspektywy zmartwychwstania życie człowieka wygląda inaczej. Nauczmy się tak na nie patrzeć. Chrystus Pan zmartwychwstał – i my zmartwychwstaniemy! Niechaj ta nadzieja będzie w nas źródłem radości i pokoju, niech porządkuje naszą codzienność, abyśmy każdego dnia stawali się niezwykłymi świadkami zmartwychwstania. Jezus żyje! Dzielmy się tą radością z najbliższymi i ze wszystkimi, których Pan z nami spotka. Pokoju serca, radości rozpromieniającej każdy dzień, nadziei, która nigdy nie gaśnie – z całego serca Wam życzymy.

  1. Serdeczne podziękowania wszystkim, którzy zaangażowali się w obchód Świętego Triduum Paschalnego. Dziękujemy osobom zaangażowanym w przygotowanie świątyni na Okres Świąt: s. Lucjanie, Paniom: Zofii, Dorocie, Magdalenie, Darii, Wioletcie, Annie oraz Panu Oskarowi. Bóg zapłać wszystkim adorującym Pana Jezusa w Kaplicy-Ciemnicy oraz w Grobie Pańskim.
  2. Porządek Mszy Św. dzisiaj: 6.00; 7.30; 9.30; 11.00; 12.00 (kaplica na plebanii); 12.30; 17.00 i 18.30.
  3. Porządek Mszy Św. w Poniedziałek Wielkanocny: 7.30; 9.30; 11.00; 12.00 (kaplica na plebanii); 12.30; 17.00 i 18.30.
  4. Wraz z całym Kościołem trwamy w oktawie Wielkanocy oraz Nowennie przed Niedzielą Miłosierdzia Bożego. Nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego od dzisiaj aż do soboty po Mszy Św. o 18.30. W piątek z racji oktawy nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
  5. Za tydzień Niedziela Miłosierdzia Bożego, która zainauguruje Tydzień Miłosierdzia. Serdecznie zapraszamy na Nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego w Godzinie Miłosierdzia, czyli
    o godz. 15.00. Bóg nieustannie nas zaskakuje miłosierdziem okazywanym nam w przeróżny sposób. Niech nasza modlitwa będzie wyrazem wdzięczności Bogu.
  6. Zachęcamy do czytania świątecznego numeru Niedzieli oraz bezpłatnego numeru Niedziela Młodych. Jakubowe Nowiny będą w przyszłą niedzielę.

Bóg powołał do wieczności: Małgorzatę Wypchlak oraz Annę Kraszewską

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

 Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych
i opieki Matki Najświętszej oraz wstawiennictwa naszego Św. Jakuba Apostoła na każdy dzień.
Miłej i błogosławionej niedzieli.