Informacje duszpasterskie XXXIII Niedziela zwykła – 18.11.2018 r

Nasze życie w najlepszych jego latach jest poświęcone pracy zawodowej. Pracujemy, aby żyć, a żyjemy, aby pracować. Praca jest równocześnie ciężarem i radością. Dopiero
w innym, nowym życiu u Boga, będzie nam dana pełnia, która we wszystkim nas uszczęśliwi.

 1. W dzisiejszą niedzielę przeżywamy II Światowy Dzień Ubogich. Po Mszach Św. odbywa się zbiórka do puszek na rzecz Fundacji Papieskiej Pomoc Kościołowi w Potrzebie. Bóg zapłać za wsparcie tej inicjatywy. Dziś także o godz. 11.00 dzieci przygotowujące się do I Komunii Św. otrzymają swoje pierwsze poświęcone książeczki do nabożeństwa.
 2. W tym tygodniu naszej modlitwie patronują: w poniedziałek: bł. Salomea – zakonnica; we wtorek: św. Rafał Kalinowski – prezbiter; w środę: wspomnienie Ofiarowania Najświętszej Maryi Panny; w czwartek: św. Cecylia – dziewica i męczennica, patronka śpiewu liturgicznego. W modlitwie pamiętajmy o wszystkich dbających o muzyczną oprawę Mszy św. i nabożeństw w naszej świątyni. Z tej okazji Panu organiście i zespołom muzycznym działającym przy naszej parafii (chórom, scholii dziecięcej) składamy serdeczne życzenia i podziękowania za ich zaangażowanie. Niech św. Cecylia wyprasza im potrzebne łaski, aby ta posługa prowadziła wszystkich do Jezusa i pomagała im wzrastać w wierze, a samym muzykom dawała wiele radości. Przy tej okazji zapraszamy chętnych do tych  zespołów. W sobotę: św. Andrzej Dung-Lac i jego Towarzysze – męczennicy wietnamscy.
 3. We wtorek o godz. 17.30 w Domu Parafialnym katecheza dla dzieci z kl. III SP i ich rodziców w ramach przygotowania do I Komunii Św.
 4. Od środy roznoszone będą poświęcone opłatki. Ofiary składane przy tej okazji przeznaczymy na prace remontowe przy naszym kościele. Pamiętajmy, iż poświęcony w kościele parafialnym opłatek na stół wigilijny jest znakiem jedności ze wspólnotą parafialną. Nie dajmy się oszukać kupując opłatki w supermarketach czy innych miejscach – nie są one poświęcone!!!
 5. Do czwartku, 22 listopada, do godz. 9.00 można na placu kościelnym składać zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny tzw. elektrośmieci (np. pralki, telewizory, komputery). Firma GREEN OFFICE ECOLOGIC w ten sposób gromadzi środki finansowe i wspiera projekty misyjne.
 6. W sobotę o godz. 7.00 zapraszamy na Mszę Św. z racji imienin Siostry Zakrystianki Electy.
 7. W przyszłą niedzielę Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata, która zamyka okres zwykły w Kościele. W tym dniu swoje święto ma również Akcja Katolicka.
 8. Bóg zapłać wszystkim, którzy tydzień temu ofiarą na tacę wsparli dzieło remontowe naszego kościoła. Taca wyniosła 5670 zł.
 9. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej: Niedziela; Jakubowe Nowiny. Polecamy naszą stronę internetową: www.swjakub.com.pl gdzie znajdziemy bieżące informacje
  z życia parafii, intencje mszalne, terminarz spotkań grup duszpasterskich. Zachęcamy także do odwiedzenia kącika E-Katolik gdzie można znaleźć ciekawe aplikacje na urządzenia mobilne o tematyce religijnej (co tydzień coś nowego). Niech strona służy wszystkim w duchu ewangelizacji.

W minionym tygodniu odeszli do wieczności:

Wiktoria Zębik; Krystyna Kowalczyk; Henryka Micał; Krzysztof Chłąd; Anna Koźmińska; Wacława Mentek; Janina Meklenburg. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…