Informacje duszpasterskie XXXII Niedziela zwykła – 11.11.2018 r

Pan Jezus, chwaląc gest ubogiej wdowy, zachęca nas do większej ufności w Bożą Opatrzność. Wszyscy jesteśmy w ręku Pana Boga i musimy uczyć się na co dzień coraz większego zaufania do Niego. Zaufanie do Pana Boga powinno wyrażać się nie tylko w wymiarze indywidualnym, ale także rodzinnym i wspólnotowym. Jako jeden naród powinniśmy też wciąż bardziej dziękować Panu Bogu i ufać Jego Opatrzności.

1. Wdzięcznym sercem dziękujemy dzisiaj Bogu za setną rocznicę odzyskania Niepodległości. Polska będzie żyła tak długo, jak będą biły polskie serca. W rodzinie uczymy się kochać Boga, drugiego człowieka i Ojczyznę. Oby zawsze były bliskie nam wszystkim słowa: Bóg – Honor – Ojczyzna. W naszych modlitwach pamiętajmy o tych, którzy oddali swoje życie za wolność naszej Ojczyzny oraz o tych wszystkich, którzy dzisiaj decydują o jej obliczu. Włączmy się jak najliczniej w miejscowe obchody upamiętniające odzyskanie niepodległości przez nasz kraj. Obyśmy mogli wszyscy często powtarzać za Prymasem Tysiąclecia: „Kocham moją Ojczyznę bardziej niż moje serce”.

2. W tym tygodniu przypadają następujące wspomnienia liturgiczne: jutro św. Jozafata, biskupa i Męczennika, we wtorek Pięciu Polskich Pierwszych Męczenników za wiarę, (Benedykta, Jana, Mateusza, Izaaka i Krystyna – zm. 1003); w czwartek św. Alberta Wielkiego, biskupa i doktora Kościoła; w piątek NMP Ostrobramskiej oraz rocznica poświęcenia bazylik świętych Apostołów Piotra i Pawła w Rzymie; w sobotę wspomnienie św. Elżbietę Węgierskiej, zakonnicy.

3.We wtorek o godz. 17.30 spotkanie formacyjne dla rodziców i dzieci klas 2 SP w ramach przygotowania do Pierwszej Komunii Św.

4. Parafialny Oddział Akcji Katolickiej zaprasza wszystkich parafian, w najbliższą sobotę
(17 XI) w godzinach dopołudniowych, na otwarte spotkanie modlitewne, którego temat brzmi „W Mocy Ducha Świętego”.  W programie znajduje się konferencja, spotkanie przy kawie, Msza Święta oraz Adoracja. Gościem spotkania będzie ks. dr Andrzej Kuliberda. Szczegółowy plan znajduje się na plakatach.

5. Za tydzień dzięki papieżowi Franciszkowi, będziemy przeżywać II Światowy Dzień Ubogich. W tegorocznym Orędziu Papież Franciszek napisał: „W ubiegłym roku w wielu diecezjach to doświadczenie wzbogaciło obchody pierwszego Światowego Dnia Ubogich. Wielu odnalazło ciepło domu, radość świątecznego posiłku i solidarność tych, którzy zechcieli podzielić się stołem w prosty i braterski sposób.”

6. W przyszłą niedzielę przed kościołem będzie przeprowadzona zbiórka na Fundację Papieską Pomoc Kościołowi w Potrzebie.

7. Możemy nabyć najnowszą prasę religijną: „L`Osservatore Romano”;

„Niedziela” (temat numeru prawie w całości poświęcony jest 100. Rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości); Biuletyn „Jakubowe Nowiny”

8. Dzisiejsza taca przeznaczona jest na inwestycje i remonty parafialne. Bóg zapłać wszystkim ofiarodawcom.

W minionym tygodniu odeszli do wieczności:
Henryk Grabalski, Marianna Kubiak, Grzegorz Zawadzki, Zbigniew Miodyński.
Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…