Informacje duszpasterskie XXXI Niedziela zwykła – 01.11.2020 r.

wpis w: Intencje mszalne | 0

Uroczystość Wszystkich Świętych

Przychodzimy przed oblicze Boże, by stanąć w prawdzie przed naszym Panem i przed sobą. Boże Słowo stawia nam wymagania i prostuje błędne mniemanie o sobie. Ofiara Chrystusa przynosi nam uzdrowienie. Odrzućmy więc obłudę i pychę, by dotarło do nas wezwanie Boga i by dokonało się nasze nawrócenie.

  1. Dziś Uroczystość Wszystkich Świętych. Kościół kieruje nasze spojrzenie na tych wszystkich, którzy realizowali w swoim życiu powołanie do świętości. Wspominamy świętych i błogosławionych, którzy są wpisani do Martyrologium Kościoła i są dla nas wzorem do naśladowania w ziemskiej pielgrzymce. Nasza myśl kieruje się także w stronę tych wszystkich, którzy nie są znani z imienia, ale tworzyli na ziemi Kościół Święty i każdego dnia żyli Ewangelią Chrystusa. Równocześnie jest to dzień, który przypomina każdemu z ochrzczonych o jego powołaniu do świętości, czyli przynależności do Boga. Jest to równocześnie dzień, w którym możemy dziękować Bogu za „świętych z sąsiedztwa”, wśród których żyjemy, których świadectwem wzajemnie się umacniamy. Msze św. w naszym kościele są odprawione tak jak w niedzielę .
  2. Natomiast w poniedziałek przypada Dzień Zaduszny – Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych. Modląc się za zmarłych, dziękujemy za ich życie, dziękujemy za dobro przez nich uczynione, prosimy o odpuszczenie grzechów i błagamy dla ich o dar nieba. My też kiedyś będziemy potrzebowali takiej modlitwy. Odpust zupełny dla dusz w czyśćcu cierpiących – każdego dnia dla jednej duszy (przez cały miesiąc) – można zyskać pod następującymi warunkami: stan łaski uświęcającej i Komunia św., modlitwa w intencjach Ojca św., wyzbycie się przywiązania nawet do grzechu lekkiego, nawiedzenie cmentarza i modlitwa za zmarłą osobę, za którą ofiarowany jest odpust. Jutro, zamiast na cmentarzu, możemy zgromadzić się w kościele. Msze św. z homilią w Dzień Zaduszny będą celebrowane o godz. 7.00; 9.00; 11.00; 18.00 i 18.30.
  3. W naszym kościele od jutra przez osiem dni będziemy odmawiać różaniec i czytać wypominki o g. 17.00, o 18.00 Msza Św. oktawalna. Nabożeństwo wypominkowe w niedzielę o godz.17.50. Natomiast wypominki roczne będą odczytywane w niedziele w ciągu roku przed sumą.
  4. W Uroczystość Wszystkich Świętych rozpoczyna się ogólnopolska inicjatywa modlitewna: Różaniec do Granic Nieba, która będzie trwała do 8 listopada br. Szczegóły są na plakacie i na stronie internetowej rozaniecdogranic.pl
  5. W liturgii wspominać będziemy w środę św. Karola Boromeusza.
  6. W tym tygodniu przeżywać będziemy pierwszy czwartek, piątek i sobotę miesiąca. Okazja do spowiedzi, 30 minut przed każdą Mszą św., a w piątek od godz. 17.30. W piątek udamy się z Komunią świętą do chorych i starszych parafian.
  7. Za tydzień przypada druga niedziela miesiąca. Taca na prace remontowe

 

Z naszej parafii, w  minionym tygodniu Bóg powołał do wieczności:

śp. Andrzeja  Wieczorka
W najbliższy czwartek przypada 5 rocz. śm. śp. Ks. Prał. Józefa Franelaka

Jego osobę i wszystkich wiernych zmarłych polećmy miłosierdziu Bożemu.

Wieczny odpoczynek …