Informacje duszpasterskie XXVIII Niedziela zwykła – 10.10.2021r

wpis w: Aktualności | 0

„Trudno wejść do królestwa Bożego tym, którzy w dostatkach pokładają ufność” – mówi Jezus do uczniów, zapraszając ich na drogę wewnętrznej wolności. Jego wyzwalające słowo dotyka i kształtuje także nasze serca. Otwórzmy je na Boże działanie aby z większym zaangażowaniem i hojnością kroczyć Jego drogami.

W dzisiejszą  niedzielę obchodzimy Dzień Papieski. Po każdej Mszy św. zbiórka ofiar do puszek na Fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia” . 

Jutro liturgiczne wspomnienie św. Jana XXIII , papieża; we wtorek – bł. Jana Beyzyma, prezbitera; w środę – bł. Honorata Koźmińskiego, prezbitera ;  w czwartek – św. Małgorzaty Marii Alacoque , dziewicy;  obchodzimy Dzień Dziecka Utraconego ; w piątek – św. Teresy  od Jezusa ,dziewicy i doktor Kościoła; w sobotę –  św. Jadwigi Śl.

W październiku spotykamy się na nabożeństwach różańcowych – w naszym kościele są odprawiane codziennie  o godz. 17.45. 

Zbliża się Dzień Nauczyciela. Wszystkim nauczycielom przekazujemy słowa uznania i szacunku. Przekazujemy również życzenia, by nie zabrakło im wytrwałości i siły ducha w wychowaniu dzieci i młodzieży do świata wartości. Z tej okazji w czwartek zapraszamy na modlitwę  różańcową w intencji żyjących i zmarłych pedagogów.

Różaniec fatimski i procesja wokół świątyni w środę o godz.17.45.

Spotkania formacyjne :                                                                                                                                          
w poniedziałek – Akcja Katolicka po Mszy św. o 18.30.                                                                                        we wtorek o godz.17.45 – Katecheza dla rodziców i dzieci klas II.(w  kościele)                                                w piątek, 15 października, o godz. 17.00 –  spotkanie dla uczniów z kl. 7 (II rok) przygotowujących się do  Sakramentu Bierzmowania.

Jest nowa księga intencji  mszalnych na rok 2021. Osoby zainteresowane konkretnym terminem Mszy świętej ( z racji rocznicy ślubu , urodzin czy śmierci bliskiej osoby ) prosimy o zgłaszanie się do kancelarii celem rezerwacji terminu. Rezerwacji można dokonać też telefonicznie.

Zbliża się miesiąc listopad – czas szczególnej modlitwy za zmarłych. Kartki z czytelnie wypisanymi imionami i nazwiskami zmarłych prosimy przynosić do zakrystii lub kancelarii w godzinach jej urzędowania.

Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Jest także nowy numer Niedzieli i Jakubowych Nowin.

Bóg zapłać za ofiary złożone dzisiaj na tacę, czy wpłacane na konto bankowe,  a przeznaczone na kontynuowanie remontów  przy kościele i na plebani.

W minionym tygodniu odeszły do Pana: Emilia Jędrzejczyk i Eleonora Lisek. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

Niech dobry Pan błogosławi nam na nadchodzący czas a Maryja poprzez modlitwę różańcową, prowadzi drogami ku zbawieniu.