Informacje duszpasterskie: XXVII niedziela zwykła 04.10.2020 r.

  1. Dziś przypada pierwsza niedziela października. W kościołach i we wspólnotach rodzinnych rozpoczęliśmy nabożeństwa różańcowe. Biorąc do rąk różaniec, przez wstawiennictwo Bożej Rodzicielki Maryi, prośmy Jej Syna o miłosierdzie dla nas i całego świata. Zachęcam do udziału w codziennej Mszy Świętej i październikowym nabożeństwie odprawianym w naszym kościele o godz. 17.15. Tych, którym trudniej dotrzeć do kościoła, proszę o odmawianie różańca w domach. Św. Jan Paweł II w liście apostolskim „Rosarium Virginis Mariae” z 2002 roku napisał: „Za pośrednictwem różańca wierzący czerpie obfitość łaski, otrzymując ją niejako wprost z rąk Matki Odkupiciela” (nr 1). Za odmówienie jednej części różańca, czyli pięciu tajemnic w sposób ciągły, można uzyskać odpust zupełny. Korzystajmy z tych duchowych dobrodziejstw, jakimi Kościół nas obdarza. W niedziele i środy odmawiamy tajemnice chwalebne, w poniedziałki i soboty tajemnice radosne, we wtorki i piątki – bolesne, w czwartki – tajemnice światła.
  1. W tym duchu przeżyjemy też liturgiczne wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Różańcowej, które przypada w środę, 7 października. Odpust w parafii NMP Zwycięskiej w naszym dekanacie.
  1. W poniedziałek 5 października w liturgii wspominamy wyjątkową polską Świętą – Siostrę Faustynę Kowalską (1905-1938) ze Zgromadzenia Sióstr Matki Bożej Miłosierdzia. Przez jej wstawiennictwo prośmy o miłosierdzie Boże dla nas i dla całego świata.
  1. W przyszłą niedzielę, 11 października będziemy przeżywali kolejny XX Dzień Papieski pod hasłem „Totus Tuus”, który na trwałe wpisał się w kalendarz nie tylko Kościoła w Polsce, ale i w kalendarz ważnych rocznic i obchodów w naszej Ojczyźnie. Przed Kościołem zbiórka do puszek na fundusz stypendialny dla niezamożnej, a zdolnej i ambitnej młodzieży „Dzieło Nowego Tysiąclecia”.
  1. Ministrantów i kandydatów zapraszamy na spotkania formacyjne w każdą sobotę na godz. 10.00, a ministrantów starszych i lektorów w II i IV wtorek miesiąca na godz.18.30. Wspólnotę Akcji Katolickiej zapraszamy na spotkanie wyjątkowo w poniedziałek, 5 października, potem zawsze II poniedziałek miesiąca, po Mszy św. o godz. 18.30. W środę na godz. 16.00 zapraszamy wspólnotę Żywego Różańca do kaplicy w Domu Parafialnym pw. Najśw. Maryi Panny Różańcowej na Mszę Św. Spotkania Kręgu Biblijnego odbywają się w każdy piątek po Mszy św. o godz. 18.30 w salce Domu Parafialnego. Zapraszamy nowe osoby do wszystkich grup duszpasterskich działających w naszej parafii.
  1. Jest nowa Księga Intencji Mszalnych na rok 2021. Osoby zainteresowane konkretnym terminem Mszy świętej (z racji rocznicy ślubu, urodzin czy śmierci bliskiej osoby) prosimy o zgłaszanie się do kancelarii celem rezerwacji terminu. Rezerwacji można dokonać też telefonicznie. Przyjmujemy także modlitwę za Zmarłych tzw. Wypominki (roczne i oktawalne).
  1. W przyszłą niedzielę taca przeznaczona będzie na cele gospodarcze naszej parafii.

 

W minionym tygodniu Bóg powołał do wieczności:
Martę Biernat i Witolda Gabryś.

Polećmy ich duszę miłosiernemu Bogu

Co prawda zostały zniesione limity osób w kościele, ale podkreśla się konieczność zachowania pewnych rygorów. Stąd prośba serdeczna o ich przestrzeganie, tzn. zakrywanie twarzy, dezynfekcję rąk oraz zachowanie odległości. Bardzo dziękujemy za stosowanie się do tych zasad.

Niech dobry Pan błogosławi nam na nadchodzący czas, a Maryja poprzez modlitwę różańcową, prowadzi drogami ku zbawieniu.