Informacje duszpasterskie XXVII Niedziela zwykła – 03.10.2021r

wpis w: Aktualności | 0

Eucharystia, na której się gromadzimy, jest pamiątką nowego przymierza ustanowionego przez Chrystusa. On sam przychodzi i chce towarzyszyć naszej pielgrzymce. Dziś zwraca naszą uwagę na relacje małżeńskie i rodzinne. Otwórzmy serca, aby Chrystus mógł nas dotknąć, uzdrowić i przemienić, kierując nasze kroki ku coraz bardziej dojrzałej miłości.

 

 1. Dziś pierwsza niedziela miesiąca. Po Mszy Św. o 12.30 Adoracja Najświętszego Sakramentu do godz. 17.00. Koronka do Miłosierdzia Boże o godz. 15.00. Zapraszamy.
 2. Przez cały miesiąc o tej samej porze – o godz. 17.45 – zapraszamy na nabożeństwa różańcowe.
 3. Obchody liturgiczne tygodnia:
  poniedziałek – wspomnienie św. Franciszka z Asyżu,
  wtorek – wspomnienie św. Faustyny,
  czwartek – wspomnienie NMP Różańcowej, a w naszym dekanacie uroczystość odpustowa w parafii NMP Zwycięskiej.
 4. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek miesiąca. Adoracja w intencji powołań od godz.17.30 . Spotkanie Bractwa Eucharystycznego po Mszy św.
 5. W październiku odbędzie się kolejne, drugie już, spotkanie kandydatów do Sakramentu Bierzmowania. W piątek 8 października o 17.00 dla uczniów z kl.6 czyli I rok przygotowania, w piątek 15 października o 17.00 dla uczniów z kl. 7 czyli II rok przygotowania oraz 22 października o 00 dla uczniów kl. 8 czyli III – ostatni – rok przygotowania. Jest jeszcze możliwość złożenia  deklaracji, czyli zapis kandydatów na I rok  przygotowania.
 6. Spotkania formacyjne: Żywy Różaniec – pierwszy poniedziałek miesiąca o godz. 16.30 – kaplica na plebani; Akcja Katolicka drugi poniedziałek miesiąca po Mszy św. o 18.30.
 7. Przyszła Niedziela będzie XXI Dniem Papieskim. Przed kościołem zostanie przeprowadzona zbiórka ofiar do puszek, na rzecz uzdolnionej młodzieży. Jak co roku inicjatywę tę organizuje Fundacja Papieska – Dzieło Nowego Tysiąclecia.
 8. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Jest także nowy numer Niedzieli
  i Jakubowych Nowin.
 9. Jest nowa księga intencji mszalnych na rok 2022. Osoby zainteresowane konkretnym terminem Mszy świętej (z racji rocznicy ślubu, urodzin czy śmierci bliskiej osoby) prosimy o zgłaszanie się do kancelarii celem rezerwacji terminu. Rezerwacji można dokonać też telefonicznie lub mailowo.
 10. Za tydzień, w drugą niedzielę miesiąca, 10 października taca zbierana podczas Mszy św. będzie przeznaczona na prace remontowe przy naszym kościele i na plebanii. Za każdy dar serca oraz ofiary materialne, kopertowe i wpłacane na konto parafii Bóg zapłać.

W minionym tygodniu odeszła do Pana Teresa Teodoruk. Wieczny odpoczynek racz Jej  dać Panie…