Informacje duszpasterskie XXVII Niedziela zwykła – 02.10.2022r.

Informacje duszpasterskie na XXVII Niedzielę Zwykłą 2.10.2022 r

 

1. Dziś pierwsza niedziela miesiąca. Z tej racji adoracja Najświętszego Sakramentu w kaplicy adoracji po Mszy Św. o godz. 12.30 do Mszy o godz. 17.00.

2. Rozpoczęliśmy miesiąc październik, w którym w sposób szczególny czcimy Maryję, modląc się modlitwą różańcową. Zapraszamy na nabożeństwa różańcowe, codziennie o godz. 17.45.

3. W poniedziałek 3 października o godz. 16.30 spotkanie rodziny różańcowej. Msza św. na rozpoczęcie formacji w kaplicy na plebanii.

4. W tym tygodniu pierwszy czwartek i pierwszy piątek miesiąca. Spowiedź każdego dnia rano od 6.30 i wieczorem od 18.00, a w pierwszy piątek o 17.30. W piątek rano udamy się do chorych z Komunią Świętą.

5. W środę po Mszy św. nowennowej zapraszamy na spotkanie Kręgu Biblijnego.

6. W najbliższą sobotę 8 października udamy się na parafialną pielgrzymkę autokarową do Sanktuarium Maryjnego w Myszkowie-Mrzygłodzie. Wyjazd o godz. 8.10. Wyjazd (kościół – plac św. Jakuba)

7. Kandydaci do Sakramentu Bierzmowania ze szkół ponadpodstawowych, którzy nie zgłosili się na wczorajszy egzamin proszeni są o pilny kontakt z ks. Michałem.

8. W najbliższych dniach kończymy zapisy uczniów z klas 6 i starszych na przygotowanie do Sakramentu Bierzmowania. Można jeszcze to uczynić składając odpowiednią deklaracje. Przy zapisie musi być ktoś z rodziców lub opiekunów oraz kandydat.

9. Z końcem września zakończyliśmy zapisy dzieci na przygotowanie do Pierwszej Komunii Świętej z klas I, II, i III. Przypominamy rodzicom o konieczności zapisu,  a tych którzy się jeszcze nie zapisali dzieci prosimy o kontakt z kancelarią parafialną.

10. Przyjmujemy już na „wypominki” roczne, oktawalne i jednorazowe. Kartki  z czytelnie wypełnionymi imionami i nazwiskami można składać w zakrystii bądź  w kancelarii parafialnej. Jak co roku, dostępne są specjalne kartki wypominkowe, które można zabrać ze stolika.

11. Rozpoczynamy przyjmowanie intencji na rok 2023. Można rezerwować terminy Mszy w zakrystii i kancelarii parafialnej w godzinach urzędowania

12. W tym tygodniu w liturgii przeżywać będziemy:

  • we wtorek – Św. Franciszka z Asyżu
  • w środę – Św. Faustyny Kowalskiej
  • w piątek – NMP Różańcowej

13. Zachęcamy do nabywania i lektury prasy katolickiej. Polecamy „Jakubowe Nowiny” 
i tygodnik katolicki „Niedziela”.

14. W tym tygodniu odeszli do wieczności: + Celina Żyłowska, Barbara Kurek oraz Konrad Kowal

15.
Wszystkim parafianom i gościom życzymy błogosławionego tygodnia. Niech Bóg ma nas w swojej opiece, a Maryja i święci Aniołowie stróżowie czuwają nad nami.