Informacje duszpasterskie XXVI Niedziela Zwykła – 01.10.2023r.

Informacje duszpasterskie
XXVI niedziela zwykła  01.10.2023 r

 1. Rozpoczynamy miesiąc październik. W nim w sposób szczególny pragniemy zwracać się do Maryi poprzez modlitwę różańcową. Zapraszamy na nabożeństwa różańcowe codziennie o godz. 17.45. Zachęcamy do udziału w nabożeństwach wszystkich parafian, a zwłaszcza dzieci i młodzież i przypominamy o możliwości zyskania odpustu zupełnego przez wypełnienie tej pobożnej praktyki i spełnieniu innych warunków odpustu. Tych zaś, którym trudniej dotrzeć do kościoła, prosimy o wspólne odmawianie różańca w domach.

 2. W poniedziałek i wtorek o godz. 17.30 poświęcimy różańce dzieciom przygotowującym się do I Komunii świętej.

 3. W tym tygodniu przypada I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca. Chorych i starszych wiekiem parafian z posługą sakramentalną odwiedzimy w piątek od godz. 8.30, a okazja do spowiedzi w tym dniu od godziny 6.30 do 7.00 i od godz.17.30 do 18.45.

 4. Z kalendarza liturgicznego:                                                                                              
  – w poniedziałek, 2 października, wspomnienie świętych Aniołów Stróżów,                 
  – w środę, 4 października, wspomnienie św. Franciszka z Asyżu,          
  – w czwartek, 5 października, wspomnienie św. Faustyny Kowalskiej, dziewicy             
  – w sobotę, 7 października, wspomnienie NMP Różańcowej, odpust w parafii Matki Bożej Zwycięskiej.

 5. Zachęcamy zarówno dzieci, młodzież jak i dorosłych do znalezienia czasu i grupy parafialnej, gdzie będzie można pogłębiać wiarę. Bądźmy aktywnymi członkami Kościoła, a nie tylko biernymi jego obserwatorami. W gablocie i na stronie internetowej parafialnej, znajduje się wykaz grup i stowarzyszeń działających przy naszej parafii oraz godziny spotkań. Zapraszamy do włączenia się.

 6. Dziś po Mszach świętych zbiórka ofiar do puszek na pomoc dla ofiar trzęsienia ziemi w Maroku i powodzi w Libii. Za każdy dar serca składamy Bóg zapłać.

 7. Za tydzień druga niedziela miesiąca ofiary składane na tacę przeznaczone są na wszystkie podejmowane prace w parafii. Bóg zapłać.

 8. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. W Niedzieli warto przeczytać artykuł pt: „Aniołowie są dla nas”, jest także kwartalnik Niedziela Magazyn.

Wszystkim Parafianom i Gościom życzymy miłego wypoczynku niedzielnego i wielu Łask Bożych w rozpoczynającym się nowym tygodniu.