Informacje duszpasterskie XXV Niedziela zwykła – 19.09.2021r

wpis w: Aktualności | 0

„Syn Człowieczy będzie wydany w ręce ludzi” – mówi Jezus w dzisiejszej Ewangelii, wskazując na cel swojej ziemskiej wędrówki. Jego przejście przez śmierć do chwały Ojca to droga do pokory, na której przemienił tragiczne okoliczności swojego życia w dar. Zgromadzeni na Eucharystii, chcemy potwierdzić naszą decyzję pójścia za Chrystusem.

 

Dziś Dzień Środków Społecznego Przekazu. Módlmy się za tych, którzy są odpowiedzialni za przekaz prawdy i faktów.

 

Jutro, 20 września,  Pielgrzymka starszych i chorych do Bazyliki Archikatedralnej.
W programie  Msza św. z okolicznościowym nabożeństwem o godz. 11.00 pod przewodnictwem Księdza Biskupa Antoniego Długosza oraz ciepły poczęstunek  w Sali katedralnej dla wszystkich.

 

W tym tygodniu patronują nam:

– w poniedziałek 20 września – święci męczennicy Andrzej Kim Taegon (1821-1846), prezbiter, Paweł Chong Hasang (1795-1839) i Towarzysze, pierwsi męczennicy koreańscy;

– we wtorek 21 września – św. Mateusz (†ok. 60), apostoł i ewangelista;                        

– w czwartek 23 września – św. Pio z Pietrelciny (1887-1968), prezbiter, stygmatyk, mistyk, czciciel Eucharystii i Matki Bożej.

Wspólnoty i Ruchy działające w naszej parafii wznawiają działalność po wakacjach.  Plan spotkań grup duszpasterskich na  stronie internetowej  parafii oraz w gablocie z ogłoszeniami.

Rozpoczynając nowy rok formacyjny grup dziecięcych i młodzieżowych, serdecznie zapraszamy nowe osoby.  Spotkania kandydatów na ministrantów odbywają się w każdą sobotę o godz. 10.00. Zapraszamy zarówno młodszych jak i starszych kandydatów. Dzieci Maryi zapraszamy na spotkania do salki  też w soboty o godz. 10.00. Zespół formacji duchowej zaprasza na spotkanie w poniedziałek o godz. 16.00. Spotkanie rozpoczniemy Mszą św. w kaplicy parafialnej.

Swoje przygotowania do Sakramentu Bierzmowania rozpoczęli uczniowie klas  VI, VII
i VIII. Rodziców prosimy o zainteresowanie się  swoimi pociechami teraz , a nie jak będą miały 20 lat.

Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej. W nowym numerze tygodnika „Niedziela” znajdziemy m.in. artykuły :Ojciec Pio oskarżony, Boży wojownik czy Zanim zadzwonisz do egzorcysty, 52. Międzynarodowy Kongres Eucharystyczny – Eucharystia wzywa do przemiany, Na piechotę do Rzymu ( z Częstochowy) i wiele innych. W sposób szczególny polecamy nasze „Jakubowe Nowiny”.

 

Ukazała się bardzo interesująca publikacja naszego Parafianina Tadeusza Luterka „Strofy Jakubowe”. Tomik poezji jest do nabycia w zakrystii i kancelarii parafialnej. Składane ofiary zostaną przeznaczone na książkę poświęconą naszej Parafii.

 

Do wieczności odeszli: Barbara Ujma, Zbigniew Mikołajczyk, Marek Szczerek, Jerzy Górski. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…