Informacje duszpasterskie XXV Niedziela zwykła – 18.09.2022r.

Informacje duszpasterskie XXV Niedziela zwykła – 18.09.2022 r

Dzisiejsza Ewangelia zaprasza nas do życia odpowiedzialnego, przeżywanego w postawie służby. „Kto w bardzo małej sprawie jest wierny, ten i w wielkiej będzie wierny; a kto w bardzo małej sprawie jest nieuczciwy, ten i w wielkiej nieuczciwy będzie”. Tylko wsłuchani w słowa Jezusa jesteśmy wstanie wykonywać powierzone nam zadania w taki sposób, aby się Bogu podobać.

1.    W dzisiejszą niedzielę, przypada Światowy Dzień Środków Społecznego Przekazu. Modlimy się za wszystkich pracujących w mediach, aby zawsze służyli prawdzie i dobru. Dziś także przypada wspomnienie św. Stanisława Kostki, patrona polskich dzieci i młodzieży. Uroczystość odpustowa w sąsiedniej parafii.

2.    W tym tygodniu przypadają następujące święta liturgiczne:                                  
we wtorek, wspomnienie św. męczenników: Andrzeja Kim Taegon, kapłana; Pawła Chong Hasang  i Towarzyszy.
w środę, święto św. Mateusza, Apostoła i Ewangelisty,                                              
w piątek, wspomnienie św. Pio z Pietrelciny, prezbitera.

3.    Po wakacjach wznowiliśmy spotkania  działających przy naszej parafii grup i wspólnot dla dzieci, młodzieży, a także dla dorosłych. Zachęcamy do zainteresowania się i zaangażowania się w jedną z przedstawianych propozycji. Wykaz spotkań wraz z odpowiedzialnymi duszpasterzami znajduje się na stronie parafii  i w gablocie .

4.  PIERWSZA KOMUNIA ŚWIĘTA czas na ZAPISY DZIECI DO 30 WRZEŚNIA                                                                                 
Przyjmujemy do zapisu dzieci z klas I , II, i III z parafii św. Jakuba Apostoła. Inne dzieci mogą zostać zapisane TYLKO po przedłożeniu zgody ks. proboszcza ze swojej parafii. Miejsce zapisów: Kancelaria Parafialna od poniedziałku do piątku w godzinach 19.15 – 20.00. Obecni przy zapisie: rodzice, czyli matka i ojciec dziecka lub prawny opiekun.

5.    Przypominamy też o zapisach uczniów z klas 6 i nie tylko na przygotowanie do Sakramentu Bierzmowania. Przy zapisie musi być ktoś z rodziców lub opiekunów. Zapisać można  u Ks. Michała składając odpowiednią deklaracje.

6.    Dziękujemy za ofiary  składane na potrzeby parafii. Poprzedniej niedzieli zebraliśmy 3620 zł. Za każdy dar serca składamy Bóg zapłać.

7.    Zapraszamy na spotkania ministrantów w soboty o godz. 10.00

8.    Do nabycia są Jakubowe Nowiny i nowy numer tygodnika „Niedziela” (10 zł), a w nim znajdziemy m.in. artykuły: Media z misją, Ciche odejścia, Łaska buduje na naturze…  . Wraz z „Niedzielą” dostępny jest nowy tygodnik – „Bliżej Życia z Wiarą” – a w nim, m.in.: jak spowiedź u Ojca Pio zmieniała życie zwykłych ludzi i historia bluźniącej ateistki, która spotkała Boga. Nie zabrakło dobrych rad, a wśród nich: 3 niezawodne pomysły na śniadanie w pudełku, poradnik dla grzybiarzy i informacje o tym, jak zacieśnić relacje mamy z córką.

W minionym tygodniu odeszli do Pana: Izabela Krzemińska, Bogusława Rauk, Alicja Ceglarz, Marianna Wrona, Wawrzyniec Hubner. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie.