Informacje duszpasterskie XXIX Niedziela Zwykła – 22.10.2023r.

Informacje duszpasterskie

  XXIX niedziela zwykła  22.10.2023 r

1. Dziś przypada Niedziela Misyjna, która rozpoczyna Tydzień Misyjny pod hasłem  „Misje sercem Kościoła”. Z tej okazji w sposób szczególny modlimy się za wszystkich świeckich i osoby duchowne, które poświęciły się głoszeniu Ewangelii w krajach misyjnych. Ofiary składane na tacę przeznaczone są na Misje Święte.

2. Dziś przypada wspomnienie  św. Jana Pawła II, a w rozpoczynającym się tygodniu będziemy przeżywać wspomnienie  św. Józefa Bilczewskiego, bpa w poniedziałek oraz święto świętych  Apostołów Szymona i Judy Tadeusza w sobotę.

3. Przed nami kolejny różańcowy tydzień. Nie lekceważmy tego daru Bożej Opatrzności. Matka Boża w swych objawieniach wskazuje na różaniec jako mistyczną broń i narzędzie Bożych zwycięstw. Zapraszamy do wspólnej modlitwy różańcowej o godz.17.45.

4. Wyjątkowo we  wtorek (24 X) różaniec w naszym kościele odmówimy ok.18.00, a to z uwagi na program słowno – muzyczny o godz.17.00 przygotowany przez Katolickie LO im. Matki Bożej Jasnogórskiej, na który serdecznie zapraszamy.

5. Zbliża się listopad – miesiąc modlitwy za zmarłych. W zakrystii lub kancelarii przyjmujemy na wypominki za zmarłych, oktawalne i roczne.

6. Trwają XI Dni Kultury Chrześcijańskiej w Częstochowie. Korzystajmy z tej ciekawej propozycji. Szczegółowy program na plakacie w gablocie.

7. Informujemy, że dziś, 22 października odbywa się liczenie wiernych obecnych w świątyni na Mszy św. dla celów statystycznych.

8. W Niedzieli warto przeczytać artykuł dotyczący ważności rozgrzeszenia przez kapłana, który sam jest grzesznikiem pt: „Kiedy rozgrzesza większy grzesznik”, polecamy również pierwszy artykuł z cyklu na temat modlitwy Wierzę w Jednego Boga. Dostępny jest także kwartalnik Niedziela Magazyn.

W minionym tygodniu odeszła do wieczności śp. Mirosława Zielińska – polećmy ją i wszystkich naszych zmarłych  Bożemu Miłosierdziu.