Informacje duszpasterskie XXIX Niedziela zwykła – 16.10.2022r.

Informacje duszpasterskie na XXIX Niedzielę Zwykłą C  16.10.2022 r.

 1. Dziś XXII Dzień Papieski organizowany przez Fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia”. W tym roku przyświeca mu hasło „Blask prawdy”. Fundacja ta zrzesza zdolną i niezamożną młodzież z małych miejscowości. Otrzymywane stypendia pozwalają około 2 tys. ludzi z całej Polski spełniać swoje marzenia, studiować w wybranych miastach akademickich. Z tej racji zbiórka do puszek na ten cel po każdej Mszy Świętej.
 2. Zapraszamy na październikowe nabożeństwa różańcowe, codziennie o godz. 17.45.
 3. W poniedziałek na różaniec zapraszamy szczególnie dzieci z kl. III przygotowujące się do Pierwszej Komunii Św. wraz ze swoimi rodzicami. Jest to spotkanie obowiązkowe wpisane w roczny plan przygotowania do tego Sakramentu dla kl. 3.
 4. W poniedziałek o 19.15 odbędzie się spotkanie rodziców kandydatów do sakramentu bierzmowania z kl. 8, tzn. z III etapu.
 5. We wtorek i czwartek, o godz. 19.15 odbędą się próby liturgii i śpiewu przed Sakramentem Bierzmowania.
 6. W środę po Mszy św. nowennowej zapraszamy na spotkanie Kręgu Biblijnego.
 7. W piątek o 18.30 Msza święta za zmarłych. Można dołączać jeszcze intencje naszych bliskich zmarłych.
 8. Również w piątek o 19.15 swoje spotkanie będą mieli rodzice najstarszych kandydatów do Sakramentu Bierzmowania.
 9. W sobotę zapraszamy na zbiórkę kandydatów i ministrantów młodszych o godz. 10.00.
 10. Przyjmujemy już na „wypominki” roczne, oktawalne i jednorazowe. Kartki z czytelnie wypełnionymi imionami i nazwiskami naszych zmarłych można składać w zakrystii bądź w kancelarii parafialnej. Jak co roku dostępne są specjalne kartki wypominkowe, które można zabrać ze stolików na środku kościoła.
 11. Przyjmujemy już intencje na rok 2023. Można rezerwować terminy Mszy w kancelarii parafialnej w godzinach urzędowania.
 12. W tym tygodniu w liturgii przeżywać będziemy:
  w poniedziałek – św. Ignacego Antiocheńskiego, biskupa i męczennika
  we wtorek – Święto Św. Łukasza, Ewangelisty
  w środę – Uroczystość rocznicy poświecenia kościoła własnego, to już 25 rocznica czyli Srebrny Jubileusz tego wielkiego wydarzenia
  w czwartek – Św. Jana Kantego, prezbitera  
  w sobotę – Św. Jana Pawła II, papieża
 13. Składamy podziękowanie za ofiary złożone na tacę w minioną II niedzielę miesiąca w kwocie 3800 zł. oraz ofiary indywidualne i przesyłane na konto parafialne.
 14. Zachęcamy do nabywania i lektury prasy katolickiej. Polecamy „Jakubowe Nowiny” i tygodnik katolicki „Niedziela”. W niej artykuły: „Jan Paweł II na cenzurowanym?” „Diakon nie zastąpi księdza”, „Ujmował dobrocią̨”, „Utracone motyle”; „Bliżej życia z wiarą”.
 15. Z naszej wspólnoty parafialnej odeszła do wieczności: Zofia Fazan-Turek, Dariusz Lewandowski, Krzysztof Banasiak.

Wszystkim parafianom i gościom życzymy błogosławionego tygodnia. Niech Bóg ma nas w swojej opiece, a Maryja i święci aniołowie i patronowie czuwają nad nami.