Informacje duszpasterskie XXIV Niedziela zwykła 16. września 2018r.

Tydzień temu zebraliśmy 5746 zł. na prace remontowe przy naszym kościele parafialnym. Prace rozpoczniemy w przyszłym tygodniu. Bóg zapłać za wspieranie tego ważnego przedsięwzięcia.

Dziś rozpoczynamy Triduum ku czci Świętego Stanisława Kostki. Kolejne spotkania jutro i pojutrze o godzinie 17:00.

W poniedziałek zapraszamy na gry i zabawy animowane przez fundację Kolorowa. Spotykamy się na placu przy kościele. Jeśli pogoda na to nie pozwoli przeniesiemy się do salek na plebanii.

We wtorek rozpoczniemy przedstawieniem o Świętym Stanisławie Kostce przygotowanym przez dzieci z naszej parafii pod kierunkiem s. Grażyny. Będzie ono miało miejsce w kaplicy na plebanii.

Zapraszamy wszystkich, zwłaszcza dzieci i młodzież.

Jutro przeżywać będziemy 79. rocznicę agresji sowieckiej na Polskę. Jest to także Dzień Golgoty Wschodu – pamięci martyrologii Polaków zamieszkujących wschodnie tereny Rzeczypospolitej oraz Światowy Dzień Sybiraka. Będziemy modlić się za pomordowanych na Wschodzie.

W tym dniu o godzinie 19:30 w naszym kościele odbędzie się koncert w ramach inicjatywy Muzyka w Świątyniach. W czasie tego wydarzenia można wysłuchać nie tylko muzyki, ale także historii świątyni. Zapraszamy. Wstęp jest bezpłatny. Szczegóły na plakacie w gablocie.

Także w poniedziałek o 19:10 spotkanie formacyjne dla kandydatów do sakramentu bierzmowania z klas trzecich gimnazjum. Natomiast uczniowie klas siódmych szkoły podstawowej do końca września zapisują się na pierwszy rok formacji u ks. Mariusza.

Wtorek to Święto Świętego Stanisława Kostki, zakonnika, Patrona Polski oraz dzieci i młodzieży. Msza Święta o 18:30 będzie zakończeniem Triduum ku czci Świętego. Jest to także dzień odpustu w sąsiedniej parafii.

W środę o 16:30 spotkanie formacyjne Zespołu Synodalnego.

W czwartek przeżywać będziemy wspomnienie Świętych Męczenników Andrzeja KIM TAEGON i Pawła CHONG HASANG oraz Towarzyszy.

W piątek obchodzić będziemy Święto Świętego Mateusza Apostoła i Ewangelisty. Jest to także trzeci piątek miesiąca. Wieczorna Msza Święta z formularza o Bożym Miłosierdziu będzie sprawowana jako zbiorowa za zmarłych. Po niej Wystawienie Najświętszego Sakramentu oraz Koronka do Miłosierdzia Bożego.

Piątek to także Międzynarodowy Dzień Modlitwy o Pokój. Zgodnie z poleceniem Księdza Arcybiskupa Metropolity zapraszamy na modlitwę w intencji pokoju na świecie Koronką do Miłosierdzia Bożego na godzinę 15:00 do kaplicy Adoracji.

Organizujemy pielgrzymkę dla dzieci i młodzieży do Sanktuarium Błogosławionej Karoliny Kózkówny w Zabawie. Zapraszamy wszystkich uczniów klas siódmych szkoły podstawowej i starszych. Wyjazd będzie miał miejsce w sobotę 22 września. Zapisy w zakrystii i kancelarii.

Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Dziś do nabycia Niedziela oraz Jakubowe nowiny.

Już w październiku rozpoczniemy przyjmowanie intencji mszalnych na cały 2019r.

Do wieczności, za naszej Wspólnoty Parafialnej odszedł Tadeusz MATUSZCZYK.