Informacje duszpasterskie XXIV Niedziela Zwykła – 15 IX 2019 r.

 1. Dzisiejsza niedziela rozpoczyna w Kościele w Polsce Tydzień Wychowania i kwartalne dni modlitw za dzieci, młodzież i wychowawców. Został on ustanowiony jako wyraz troski o dobro młodzieży i dzieci, a także, aby zwrócić uwagę ludzi dobrej woli na pilną potrzebę wychowania młodego pokolenia do wartości. Podejmując tę inicjatywę, trwajmy na osobistej i wspólnotowej modlitwie za dzieci, młodzież, polskie szkoły i rodziny.
 2. Kościół przeżywa dzisiaj również dzień modlitwy w intencji środków społecznego przekazu. Prośmy o rzetelność i poszanowanie chrześcijańskich wartości dla wszystkich pracowników mediów. Zachęcamy do korzystania z szerokiej oferty wydawnictw i mediów katolickich.
 3. Dzisiejszą Mszą Św. o godz. 11 inaugurujemy Triduum ku czci Św. Stanisława Kostki – patrona dzieci i młodzieży. Po Mszy Św. uczniowie kl. 6 i 7 otrzymają deklarację na kandydatów do Sakramentu Bierzmowania. Plan Triduum:
  Poniedziałek, godz. 18.30 – Msza Św., po niej spotkanie rodziców dzieci z kl. 6 i 7 szkoły podstawowej w salce parafialnej;
  Wtorek, godz. 17.00 – kreatywne spotkanie dzieci i młodzieży z Fundacją Małego i Dużego Człowieka KOLOROWA (plac przy kościele / salka parafialna);
  Środa, godz. 18.30 – Msza Św. w Święto Św. Stanisława Kostki, kandydaci do Sakramentu Bierzmowania składają deklarację uczestnictwa w przygotowaniach a uczniowie kl. 3 otrzymują poświęcone książeczki.
 4. W tym tygodniu patronują nam:
  16 IX (poniedziałek) – Św. Korneliusz, papież i Św. Cyprian, biskup – męczennicy z III w.;
  17 IX (wtorek) – Św. Zygmunt Szczęsny – Feliński, biskup – abp Warszawy z XIX w.;
  18 IX (środa) – Św. Stanisław Kostka – jezuita z XIV w., patron dzieci i młodzieży;
  20 IX (piątek) – Św. Andrzej Kim Taegon i Św. Paweł Chong Hasang i Towarzysze – męczennicy koreańscy z XIX w.;
  21 IX (sobota) – Św. Mateusz, Apostoł i Ewangelista.
 5. W piątek o godz. 18.30 Msza Św. o Miłosierdziu Bożym za Zmarłych, po niej Koronka do Miłosierdzia Bożego. Serdecznie zapraszamy do modlitwy za naszych bliskich Zmarłych. Po Mszy Św. zapraszamy wszystkich chętnych dorosłych na spotkanie Oazy dorosłych w Domu Parafialnym.
 6. Poszukujemy osób grających na instrumentach (gitara, klawisze) w celu stworzenia scholii dziecięco-młodzieżowej i ubogacania Mszy Św. z udziałem dzieci o godz. 11.00. Zapisy w zakrystii lub kancelarii.
 7. W gablotach parafialnych oraz na stronie internetowej i w gazetce znajdziemy terminy spotkań grup duszpasterskich i katechez parafialnych na 2019/2020.
 8. Trwają prace remontowe w kaplicy w Domu Parafialnym. Wszystkich, którzy wspierają dzieło remontu naszego kościoła i Domu Parafialnego otaczamy naszą modlitewną pamięcią. Taca z II niedzieli miesiąca wyniosła: 4336 zł.

Do wieczności odeszli:
Henryk Tomczyk; Maria Punio; Jan Broniszewski; Marianna Mazur
Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…