Informacje duszpasterskie XXIII Niedziela zwykła – 05.09.2021r

wpis w: Aktualności | 0
  1. W przyszłą niedzielę, 12 września będzie miała miejsce Beatyfikacja kard. Stefana Wyszyńskiego  i Siostry Róży Czackiej. Ze względu na ograniczenia ze strony organizatorów nie będziemy mogli uczestniczyć w samej uroczystości w Warszawie. Zachęcamy do uczestniczenia w beatyfikacji za pośrednictwem dostępnych transmisji telewizyjnych.
  2. Również w przyszłą niedzielę o godz.11.00 odprawiona zostanie Msza św. z racji Pierwszej Rocznicy Pierwszej Komunii Świętej.
  3. W środę, 8 września obchodzimy święto Narodzenia NMP. W naszej tradycji to święto jest nazywane świętem Matki Bożej Siewnej, bo tego właśnie dnia prosimy o błogosławieństwo Boże dla przyszłych plonów, żeby nasza ziemia przyniosła chleb. Msze Św. 7.00, 9.00 i 18.30.
  4. Od przyszłego tygodnia rozpoczniemy nowy rok formacyjny w grupach duszpasterskich.
  5. Od kilu tygodni jesteśmy świadkami dramatycznych wydarzeń w Afganistanie, związanych ze zmianą władzy. Zgodnie z apelem KEP i ks. abpa Wacława Depo, w przyszłą niedzielę przed kościołem przeprowadzona zostanie zbiórka ofiar do puszek na pomoc Afgańczykom.
  6. Za tydzień, w drugą niedzielę miesiąca 12 września taca zbierana podczas Mszy św. będzie przeznaczona na prace remontowe przy naszym kościele. Bóg zapłać za wszystkie ofiary składane na ten cel.
  7. Witamy pośród nas ks. Michała Biedaka, który w minionym tygodniu dołączył do naszego parafialnego zespołu duszpasterskiego. Ks. Michał przychodzi do nas po sześcioletniej pracy we Francji. Podejmie obowiązki wikariusza i katechety w Zespole Szkolno- przedszkolnym Nr 1. Serdecznie Go witamy i życzymy, by Bóg pozwolił mu wykorzystać talenty, którymi został obdarowany w posłudze na rzecz naszej parafii.

Polecamy prasę katolicką: Tygodnik „Niedziela” oraz „Jakubowe Nowiny” w których znajdziemy, ogłoszenia duszpasterski, intencje mszalne oraz artykuły formacyjne.

Do wieczności odeszli: Halina Rabenda, Jerzy Bednarski oraz Halina Daniszewska. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…