Informacje duszpasterskie XXII Niedziela zwykła – 29.08.2021r

wpis w: Aktualności | 0

Bóg wędrującym przez pustynię Izraelitom wydawał się daleki, jednak w rzeczywistości był Bogiem bliskim, zatroskanym o swój lud. Dziś także troszczy się o swój lud, prowadzi go, strzeże, błogosławi, udziela mu sakramentów, żeby żył w świętości. Trzeba jednak zadawać sobie pytanie, czy robię wszystko, by razem z innymi być Jego ludem.

 

 1. W poniedziałek (30.08) sierpnia w naszym kościele będziemy przeżywać Dobę Eucharystyczną. Bardzo serdecznie zachęcamy do licznego udziału w adorowaniu Jezusa Chrystusa w Najświętszym Sakramencie. Porządek adoracji jest w gablocie
  z ogłoszeniami i na drzwiach kościoła .
 2. 1 września rozpocznie się nowy rok szkolny 2021/2022. Dzieciom i młodzieży życzymy wiele zapału i wytrwałości w zdobywaniu wiedzy, formowaniu dojrzałych postaw, a czcigodnym nauczycielom, katechetom i wychowawcom dużo siły i mocy Ducha Świętego, potrzebnego w procesie kształtowania dzieci i młodzieży. Będziemy o to modlić się podczas Mszy Świętej w naszym kościele o godz. 18.30.Serdecznie zapraszamy.
 3. W rozpoczynającym się tygodniu przypadają: I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca. W piątek jako pierwszy piątek miesiąca spowiedź św. od godz. 6.30 do 7.00 i od 17.30 do 18.30. W tym też dniu kapłani udadzą się do chorych i starszych parafian z posługą sakramentalną. 
 1. Od następnej niedzieli powracamy do zwyczajnego porządku Mszy św.
  w niedzielę. Msze św. są o godz. 7.30, 9.30, 11.00, 12.30, 17.00 i 18.30.
 2. Od 6 sierpnia do 8 września trwają rekolekcje internetowe przed Beatyfikacją kard. Stefana Wyszyńskiego i Matki Elżbiety Róży Czackiej. Zachęcam do zajrzenia na stronę beatyfikacja33.pl. Beatyfikacja Kardynała Stefana Wyszyńskiego planowana jest na 12 września w Warszawie. Postać kard. Wyszyńskiego jest tak ważna w najnowszej historii Polski, głęboko znacząca naszą teraźniejszość i tak mocno inspirująca swoim nauczaniem, że nie wolno nam obojętnie przejść obok wydarzenia jego beatyfikacji.
 3. W poniedziałek dotarła do nas informacja, iż abp Wacław Depo – „mając na uwadze potrzeby duszpasterskie Archidiecezji  z dniem 1 września  2021 roku” – zwolnił ks. Mariusza z obowiązków wikariusza naszej parafii i mianował Go administratorem  w parafii św. Rocha w Konopnicy. Księdzu Mariuszowi wyrażamy ogromną wdzięczność za 4-letnią, ofiarną posługę kapłańską w naszej wspólnocie parafialnej oraz życzymy błogosławieństwa Jezusa Dobrego Pasterza i opieki św. Jakuba Ap. i św. Rocha na nowym polu pracy duszpasterskiej jako proboszcza. Równocześnie z tym samym dniem Metropolita Częstochowski mianował wikariuszami naszej parafii
  ks. Michała Biedaka.
 4. W tym tygodniu patronuje nam w piątek 3 września – św. Grzegorz Wielki (ok. 540-604), papież i doktor Kościoła, teolog, reformator.
 5. W przyszłą niedzielę podczas Mszy Św. o godz. 11.00poświęcenie tornistrów
  i przyborów szkolnych dzieciom z najmłodszych klas. Zapraszamy dzieci i rodziców.

 

 1. W nadchodzącym tygodniu obchodzimy rocznicę porozumień sierpniowych (31 sierpnia 1980) oraz wybuchu II wojny światowej (1 września 1939).
 2. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej – polecamy “Niedziele” oraz „Jakubowe Nowiny”.

 

Z naszej wspólnoty Bóg powołał do wieczności: Tadeusza Mróz. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie

Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych
i opieki św. Jakuba Ap. na każdy dzień. Miłej i błogosławionej niedzieli.