Informacje duszpasterskie XXI Niedziela zwykła – 25.08.2019 r

Naszym dążeniem jest niebo – życie wieczne z Bogiem. Przyjście na Mszę św. jest wyrazem naszej wiary i pragnienia szczęścia pochodzącego od Boga. Jezus dziś mówi abyśmy wchodzili przez ciasne drzwi. Nie to co wygodne, często krzykliwe, proponowane przez świat, jest źródłem prawdziwej radości ale Chrystus, który jest drogą, prawdą i życiem. Obyśmy wszyscy byli świadomi, że po śmierci otworzy się przed nami wieczność. Wieczność to Niebo, piekło i czyściec. Obyśmy ziemskiego życia nie stracili.

 1. W poniedziałek przypada uroczystość NMP Częstochowskiej. Msze św. w tym dniu w naszym kościele są o godz. 7.00; 9.00; 18.30. Kancelaria parafialna z racji uroczystości będzie nieczynna.
 2. We wtorek wspomnienie św. Moniki, w środę św. Augustyna, biskupa i doktora Kościoła,
  w czwartek wspomnienie Męczeństwa św. Jana Chrzciciela.
 3. Informujemy, że od września powraca do porządku niedzielnych Mszy świętych, Msza św. odprawiana o godz. 17.00.
 4. W przyszłą niedzielę, obchodząc 80. rocznicę wybuchu II Wojny światowej, będziemy się modlić o pokój na świecie oraz za wszystkie ofiary wojny.
 5. Już niedługo rozpocznie się nowy rok szkolny 2019/2020. Pragniemy zawierzyć Panu Bogu rozpoczynający się czas nauki i pracy, dlatego zapraszamy wszystkie dzieci szkolne do skorzystania ze spowiedzi świętej, aby nowy rok szkolny rozpocząć z Panem Jezusem w sercu. Okazja do spowiedzi codziennie pół godziny przed Mszami świętymi.
 6. Swoją kilkuletnią posługę kończy w naszej parafii s. Elekta, zakrystianka. Msza św. w Jej intencji będzie 29 sierpnia o godz. 7.00. Przyjdźmy, by modlitwą podziękować za Jej radosną służbę.
 7. Niedługo wznowimy odwiedziny chorych w domach. Chorych, którzy chcieliby korzystać
  z comiesięcznych wizyt kapłana w I piątki, prosimy o zgłoszenie w zakrystii lub w kancelarii parafialnej.
 8. W nowym numerze tygodnika „Niedziela” znajdziemy m.in. świadectwa uczestników pielgrzymki na Jasną Górę. A głównym tematem bieżącego numeru jest szkoła.
 9. Ostatnia niedziela sierpnia, kończący się czas wakacji i urlopów przynaglają nas do wdzięczności za wszelkie Boże dary, które stały się naszym udziałem w minionych miesiącach. Pamiętajmy o uwielbieniu dobrego Boga w naszych osobistych modlitwach.
 10. Serdecznie dziękujemy za pomoc w sprzątaniu kościoła i za przygotowanie go do liturgii. Wygląd kościoła niech będzie naszą wspólną troską. Dziękujemy także wszystkim uczestnikom naszej parafialnej pielgrzymki do Sanktuarium Jasnogórskiego w dniu wczorajszym.
 11. Odczytać Apel Komisji Wychowania Konferencji Episkopatu Polski.

Do wieczności odszedł Jarosław Przystalski.
Wieczny odpoczynek racz Mu dać Panie…