Informacje duszpasterskie XVII Niedziela Zwykła – 30.07.2023r.

Informacje duszpasterskie
XVII niedziela zwykła  30.07 2023 r

 

W kolejnym wakacyjnym tygodniu gromadzimy się na Eucharystii, która niech najpierw będzie dziękczynieniem za dobro, które otrzymaliśmy od Pana Boga. Zawierzajmy również Bożej Opatrzności wszystkie sprawy, które nas czekają w nadchodzących dniach.


1. 
W tym tygodniu przypadają pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. Zapraszamy do sakramentu pokuty i pojednania oraz do udziału w nabożeństwach wynagradzających Najświętszemu Sercu Pana Jezusa i Niepokalanemu Sercu NMP . 

2. W rozpoczynającym się dziś tygodniu przypadają następujące wspomnienia liturgiczne : św. Ignacego z Loyoli w poniedziałek, św. Alfonsa Mari de Liguorii we wtorek, św. Jana Marii Vianneya, patrona proboszczów w piątek i rocznica poświęcenia Bazyliki NMP Większej w Rzymie (Matki Bożej Śnieżnej) w sobotę.

3. Światowe Dni Młodzieży w Lizbonie odbędą się już w najbliższym tygodniu w dniach 1-6 sierpnia. 

4. We wtorek, 1 sierpnia, przypada 79. rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego. Msza św. w intencji żywych i zmarłych uczestników powstania zostanie odprawiona prze Księdza Arcybiskupa Wacław Depo o godz. 17.00., w kościele Najświętszego Imienia Maryi – uczcimy pamięć poległych i pomordowanych powstańców.

5. Od wtorku rozpoczynamy sierpień, podczas którego jako katolicy tradycyjnie już podejmujemy dobrowolną, ekspiacyjną abstynencję od alkoholu. Zachęcamy do tego, mając na względzie problemy i tragedie, które wywołuje choroba alkoholowa, zawłaszcza wśród młodych. Zachęcamy do postawy ofiary w intencji uzależnionych i modlitwy w ich intencji.

6. W środę przypada odpust Porcjunkuli. Wierni mogą uzyskać odpust zupełny, gdy nawiedzą kościół parafialny, odmówią „Wierzę w Boga”, „Ojcze nasz” i „Zdrowaś Maryjo” oraz spełnią zwykłe warunki odpustu.

7. Do nabycia jest nowy numer tygodnika „Niedziela”.

Niech dobry Pan błogosławi nam na czas wakacyjnego wypoczynku i codziennych obowiązków