Informacje duszpasterskie XVII Niedziela zwykła – 28.07.2019 r


Uczniowie proszą Jezusa: „Panie, naucz nas modlić się”. Jezus uczy ich nazywać Boga Ojcem i wyjaśnia, że Bóg chce dobra swoich dzieci. Troszczy się o nasz byt oraz udziela nam Ducha Świętego. Wsłuchajmy się w tę piękną lekcję Jezusa o miłości naszego Ojca w niebie, do którego zawsze i w każdej sprawie możemy się zwracać. Prawdziwa modlitwa to serdeczna rozmowa z kochającym nas zawsze Bogiem. Czy nie żałujemy czasu na modlitwę? Czy potrafimy prawdziwie trwać na rozmowie z naszym Panem?


1. Obchody liturgiczne tygodnia: Jutro w liturgii wspomnienie św. Marty, w środę św. Ignacego z Loyoli, w czwartek św. Alfonsa Marii Liguoriego. W piątek przypada odpust Porcjunkuli. Wierni mogą uzyskać odpust zupełny gdy nawiedzą kościół parafialny, odmówią „Wierzę w Boga”, „Ojcze nasz” i „Zdrowaś Maryjo” oraz spełnią zwykłe warunki odpustu


2. Od czwartku rozpoczyna się miesiąc sierpień, w którym wzywamy do trzeźwości i abstynencji, którą możemy ofiarować za bliskich lub znajomych, nadużywających alkoholu. 


3. W tym tygodniu przypadają I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca.  Zapraszamy do udziału we Mszach św. i nabożeństwach. W czwartek od godz. 17.30 Godzina Święta. Zapraszamy na adorację Pana Jezusa wystawionego w Najświętszym Sakramencie. Zachęcamy do sakramentu pokuty. Zachęcamy do obecności na Mszach św. w ciągu tygodnia, adoracji w Kaplicy Najświętszego Sakramentu, która jest codziennie otwarta i do modlitwy za świat, naszą parafię i nasze rodziny.


4. 1 sierpnia przypada również 75. rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego. Temu wydarzeniu poświęcono sporo miejsca w najnowszym numerze „Niedzieli”.


5. Wszystkim, którzy wzięli udział w naszym parafialnym święcie ku czci św. Jakuba Apostoła dziękujemy. Dziękujemy za wkład w przegotowanie naszej uroczystości począwszy od liturgii a na pracach fizycznych i logistycznych skończywszy. Bóg zapłać tym którzy poświęcili dużo czasu i włożyli wiele pracy, aby pokrzepić nasze ciało; ofiarowali pyszne ciasta (są to indywidualni parafianie jak i właściciele restauracji Viking) oraz tym, którzy zajęli się ich dystrybucją, dziękujemy Firmie Mir-Mar za oczyszczenie figury św. Jakuba na naszym placu. Niech św. Jakub Apostoł oręduje u Boga za nami wszystkimi


6. W minionym tygodniu odszedł do Pana Tomasz Koczerkiewicz. Módlmy się o Miłosierdzie Boże dla Niego i wszystkich zmarłych. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…


7. Wszystkim życzymy bogatych przeżyć duchowym w tym tygodniu wyjeżdżającym na wakacje i urlopy Bożego błogosławieństwa, bezpiecznej podróży i wspaniałej pogody.