Informacje duszpasterskie XVI Niedziela Zwykła – 23.07.2023r.

Informacje duszpasterskie
XVI niedziela zwykła  23.07 2023 r

 

 1. Dzisiaj  23 lipca, w bliskości wspomnienia Świętych Joachima i Anny (26 lipca), przypada trzeci Światowy Dzień Dziadków i Osób Starszych. Papież Franciszek, wpisując ten dzień do kalendarza obchodów kościelnych, pragnie podkreślić także ich obecność i rolę w rodzinach oraz społecznościach lokalnych. W naszej wspólnocie mamy wiele osób w podeszłym wieku, dlatego bądźmy blisko nich i polecajmy ich szczególnej opiece opatrzności Bożej. 

 2. We wtorek w naszym kościele przeżywać będziemy uroczystość odpustową ku czci Świętego Jakuba Starszego Apostoła – Patrona naszej parafii. Należał do grona najbliższych uczniów, obok Piotra i Jana, był świadkiem wielu cudów dokonywanych przez Jezusa. Pierwszy męczennik za wiarę z grona Dwunastu. Uroczysta SUMA ODPUSTOWA o godzinie 18.30, której będzie przewodniczył  Ks. dr Tomasz Knop. Rano Msze Św. o godz. 7.00 i 9.00. Zachęcamy wszystkie wspólnoty parafialne i służbę liturgiczną, Parafian i Gości do licznego udziału w tej Mszy św. o godz. 18.30 i serdecznie zapraszamy. Skorzystajmy z łask tej uroczystości. Po Mszy świętej poświęcenie pojazdów z racji św. Krzysztofa. Przy tej okazji, jak to od lat bywa, możemy składać ofiary na środki transportu dla misjonarzy.

 3.  Obchody liturgiczne tygodnia:                                      
  w poniedziałek – wspomnienie św. Kingi
  we wtorek – Uroczystość św. Jakuba, apostoła i wspomnienie św. Krzysztofa
  w środę – wspomnienie świętych Joachima i Anny, rodziców NMP
  w sobotę – wspomnienie św. Marty, Marii i Łazarza

 4. W nowym numerze tygodnika „Niedziela” (numer 30 z datą 23 lipca 2023) znajdziemy m.in. artykuły: Co się stało z apostołami?  Współczesność w Biblii , Polska opowieść o Ulmach  czy Międzypokoleniowe Wi-Fi .
 5. W minionym tygodniu odeszli do Pana: Zofia Ścigalska, Daniela Ryś, Anna Matuszewska. Pomódlmy się o dar nieba dla nich. Wieczny odpoczynek…