Informacje duszpasterskie XV Niedziela Zwykła – 16.07.2023r.

Zgromadziliśmy się, aby słuchać Bożego słowa i składać Bogu dziękczynienie. To słowo, którego słuchamy każdej niedzieli jest jak ziarno, które Bóg rzuca w glebę naszych serc, by przemieniało nasze życie, zwiastując nam radosne Boże obietnice. To wszystko co ogłasza Pismo spełniło się i spełni się również w naszym życiu, gdy z wiarą przyjmiemy także i dzisiaj radosną nowinę zbawienia.

1. Witamy w naszej parafii nowego wikariusza – ks. Pawła Cielibałę. Życzymy Bożego błogosławieństwa, wielu Łask Bożych oraz darów Ducha Świętego, a także wiele sił do pracy duszpasterskiej w naszej parafii.

2. Dzisiaj modlimy się  „O błogosławieństwo dla wszystkich odzianych Szkaplerzem Karmelitańskim”.

3. W tym tygodniu w sobotę, 22 lipca, przypada święto św. Marii Magdaleny. 

4. W III piątek miesiąca oddajemy szczególną cześć Miłosierdziu Bożemu – zapraszamy na modlitwę w piątek o godzinie 18.30.

5. Polecamy tygodnik Niedziela gdzie  można przeczytać między  innymi interesujący artykuł  pt.: „Dziedzictwo pierwszego grzechu”.

6. W tym roku uroczystość patronalną naszej parafii – wspomnienie liturgiczne św. Jakuba Apostoła – obchodzić będziemy we wtorek 25 lipca. Zachęcamy wszystkie wspólnoty parafialne, służbę liturgiczną, oraz parafian i gości do licznego udziału we Mszy św. o godz. 18.30. i w procesji Eucharystycznej. 

7. W czasie wakacji i urlopów nie zapominajmy o świętowaniu Dnia Pańskiego. Niech na trasach wakacyjnych wędrówek nie zabraknie świątyń. W każdej z nich na spotkanie z nami czeka Zbawiciel – Jezus Chrystus. Pamiętajmy, aby nasze zachowanie w czasie ich zwiedzania było nacechowane powagą i należną czcią dla Boga obecnego w Najświętszym Sakramencie. Pamiętajmy o godnym stroju, o ciszy i choćby krótkiej modlitwie uwielbienia.

8. W zeszłą niedzielę na tacę inwestycyjno-remontową zebraliśmy 3262 zł. Za wszelkie złożone ofiary serdecznie dziękujemy. 

W minionym tygodniu odeszli do Pana: Krystyna Sendal, Danuta Mazurek, Janina Salamon. Pomódlmy się o dar nieba dla nich. Wieczny odpoczynek…