INFORMACJE DUSZPASTERSKIE: XV Niedziela Zwykła – 11 VII 2021

wpis w: Aktualności | 0
 1. W okresie wakacyjnym, urlopów, odpoczynku gromadzimy się na Eucharystii, by ze źródła, jakim jest Bóg, zaczerpnąć siły i przyjąć wszelkie dary i łaski dla nas przygotowane. Niezależnie od różnych sytuacji, które pojawiają się na drodze naszej wiary, odkrywamy, że Bóg nigdy nie zmienia swojego wyboru i zawsze przerzuca mosty między sobą a naszym życiem, posyła do nas proroków, abyśmy przez odnawianie przymierza zawsze byli Jego wybranym narodem. 
 1. W naszej historii są różne, często bardzo bolesne, karty. Dziś przeżywamy Narodowy Dzień Pamięci Ofiar Ludobójstwa dokonanego przez ukraińskich nacjonalistów na obywatelach II Rzeczypospolitej Polskiej – święto państwowe poświęcone pamięci ofiar rzezi wołyńskiej i innych mordów na obywatelach II Rzeczypospolitej dokonywanych przez nacjonalistów ukraińskich w czasie II wojny światowej. Módlmy się za tych, którzy ponieśli śmierć, oraz o to, żeby już nigdy nie doszło do podobnej zbrodni. 
 1. W czasie letnich wędrówek po ojczyźnie często dostrzegamy tych, dla których jest to okres wytężonej pracy na przykład na roli, na różnych budowach. Módlmy się, żeby w tym czasie Bóg szczególnie błogosławił im w pracy. 
 1. W tym tygodniu patronują nam:
 • w poniedziałek – św. Brunon Bonifacy z Kwerfurtu, biskup i męczennik;
 • we wtorek – św. Andrzej Świerad i Benedykt, pustelnicy – odpust w dekanacie. W naszej parafii kolejny Dzień Fatimski. Zapraszamy na nabożeństwo z procesją wokół kościoła po Mszy Św. o godz. 18.30;
 • w czwartek – św. Kamil de Lellis, prezbiter;
 • w piątek – Najświętsza Maryja Panna z Góry Karmel (Szkaplerzna).
 1. Sakrament Pokuty i pojednania od poniedziałku do soboty pół godziny przed Msza Św.
 1. Porządek Mszy Św. w wakacje:
 • w tygodniu o 7.00 i 18.30
 • niedziele (od 4 VII do 29 VIII): 7.30; 9.30; 11.00; 12.30; 18.30.
 1. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej: Niedziela, Tęcza, Jakubowe Nowiny. 

Informujemy, iż w sobotę (17 VII) o godz. 12.00 w naszej świątyni odbędzie się
Msza Św. pogrzebowa zmarłego 01 XI 2020 r. śp. Edwarda Rabendy długoletniego organisty w naszej parafii. Po Mszy Św. urna z prochami Zmarłego zostanie złożona w grobie rodzinnym na Cmentarzu Parafialnym w Poraju.

Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie …