Informacje duszpasterskie XII niedziela zwykła 21.06.2020 r.

Chrystus przyjął cierpienie, prześladowanie i śmierć ale zwyciężył i zmartwychwstał. Dzieje Kościoła toczą się także wśród trudów, prześladowań i cierpienia lecz to także jest drogą do zwycięstwa i chwały. My również nieraz doznajemy cierpień z powodu wyznawanej wiary. Chrystus wzywa nas jednak do wytrwania i umacnia swym przykładem, swoją ofiarą i zwycięstwem. Nie zawsze potrafimy wytrwać przy Chrystusie i zapieramy się go poprzez grzech. Przepraszajmy Boga za to by ta ofiara przyniosła nam umocnienie w wierze i w przeciwnościach jakie niesie życie. Dzisiejsza niedziela zachęca nas do przyznawania się do Chrystusa we współczesnym świecie, bądźmy czytelnymi świadkami wiary, nadziei i miłości.

  1. Dziś odbywa się wizytacja kanoniczna naszej parafii, którą przeprowadza Ksiądz Biskup Andrzej Przybylski. Zapraszamy wszystkich parafian do wspólnej modlitwy.
  2. Trwa czerwiec – miesiąc naszej szczególnej modlitwy do Najświętszego Serca Pana Jezusa. Przez udział w nabożeństwach czerwcowych wynagradzamy Bożemu Sercu za grzechy nasze i bliźnich, wszelkie zniewagi i braki w wierze. Dziękujemy za Boże miłosierdzie i prosimy o wytchnienie oraz pociechę w codziennych troskach. Pamiętajmy, że Serce Jezusowe jest jedynym źródłem zdolnym rozgrzać serca ludzi do miłość do Boga i bliźniego. Nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa od poniedziałku do soboty o 17.30 a w niedziele o 18.00.
  3. We wtorek świętujemy Dzień Ojca. W naszych modlitwach pamiętajmy o nich prosząc o potrzebne łaski dla żyjących, aby godnie i z miłością wypełniali swoje obowiązki w codziennych staraniach o własne rodziny i o chwałę nieba dla zmarłych.
  4. Obchody liturgiczne tygodnia: w środę Uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela. Msze św. o godz. 7.00; 17.00 i 18.30. W tym dniu przypada 3. rocznica święceń biskupich Ks. Biskupa Andrzeja Przybylskiego. Polecamy jego osobę modlitwom wiernych. W piątek św. Zygmunta Gorazdowskiego, prezbitera, a w sobotę przypada wspomnienie NMP Nieustającej Pomocy i św. Cyryla Aleksandryjskiego, biskupa i doktora Kościoła.
  5. W piątek na zakończenie roku szkolnego odprawimy Msze św. w intencji uczniów, nauczycieli, katechetów i wychowawców. W związku z zakończeniem roku szkolnego zachęcamy uczniów i pracowników szkół do przystąpienia do sakramentu pokuty. Możliwość spowiedzi istnieje codziennie pół godziny przed Mszą św. Przypominam dzieciom, młodzieży
    i rodzicom, że każde dzieło, aby przyniosło dobre owoce, by było dobrze zakończone, powinno być ofiarowane Panu Bogu.
  6. Dziękujemy za ofiary na cele inwestycyjne z poprzedniej niedzieli zebraliśmy 4190 zł. Wszystkim ofiarodawcom składamy również serdeczne Bóg zapłać!
  7. Informujemy, iż ze względu na naprawy techniczne kaplica Adoracji w poniedziałek jest zamknięta.

Do wieczności odeszli z naszej wspólnoty: śp. Alicja Leśniak i śp. Czesław Tylikowski

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…