INFORMACJE DUSZPASTERSKIE: XII Niedziela Zwykła – 20 VI 2021

 1. Eucharystia, w której uczestniczymy, jest cudem dokonującym się na naszych oczach, lecz rzadko tak o niej myślimy. Może gdyby wśród nas Jezus dokonał tak spektakularnego znaku jak ucieszenie burzy na jeziorze Genezaret, przypadlibyśmy Mu do stóp. A tu, na tym ołtarzu, w czasie każdej Eucharystii dokonuje się cud: Bóg staje wśród nas i jest dla nas pokarmem. Niech nigdy nie zabraknie nam wiary w słowa Jezusa: „[…] Ja jestem z wami przez wszystkie dni, aż do skończenia świata” (Mt 28,20).

Od dzisiejszej niedzieli zostaje odwołana dyspensa ogólna od obowiązku uczestnictwa w niedzielnych i świątecznych Mszach Świętych. 

 1. W tym tygodniu patronują nam:
 • w poniedziałek – św. Alojzy Gonzaga, zakonnika;
 • we wtorek – św. Jan Fisher, biskup i św. Tomasz More, męczennicy;
 • w piątek – bł. Dorota z Mątowów;
 • w sobotę – św. Zygmunt Gorazdowski, prezbiter. 
 1. Nabożeństwo czerwcowe codziennie o godz. 18.00. Zadbajmy o to, byśmy choć raz rodzinnie stanęli przed obliczem Jezusa utajonego w Najświętszym Sakramencie. 
 1. W środę 23 czerwca w Rzymie rozpocznie się 10. Światowe Spotkanie Rodzin (potrwa do 27.06) pod hasłem „Miłość rodzinna: powołanie i droga do świętości”.
 1. W środę przeżyjemy także Dzień Ojca. Na Mszy Świętej w szczególny sposób będziemy się modlić za wszystkich ojców w naszej parafii, by wzorem św. Józefa odważnie podejmowali wyzwania wynikające z ich powołania. 
 1. Msza Św. na zakończenie roku szkolnego 2020/2021 dla IX LO im. C.K. Norwida w środę
  o godz. 8.00. Natomiast w czwartek podczas Mszy Św. o 18.30 modlimy się za społeczność uczniowską ZS-P nr 1 w Częstochowie. 
 1. W czwartek, 24 czerwca przypada uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela, który wzywał do nawrócenia i przygotował drogę Jezusowi. Wskazał Jezusa jako Baranka Bożego. Msze Św. w naszej świątyni o 7.00; 9.00 i 18.30.
 1. W przyszłą niedzielę ostatnia Msza Św. o godz. 12.00 w kaplicy na plebanii.
 1. Porządek Mszy Św. w wakacje:
 • w tygodniu o 7.00 i 18.30
 • niedziele (od 4 VII do 29 VIII): 7.30; 9.30; 11.00; 12.30; 18.30. 
 1. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej: Niedziela, Tęcza, Jakubowe Nowiny. 

Odszedł do wieczności: Marek Piekarski

Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie …

Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej i Św. Józefa oraz naszego Św. Jakuba Apostoła

na każdy dzień. Miłej i błogosławionej niedzieli.