Informacje duszpasterskie X Niedziela Zwykła – 11.06.2023r.

Informacje duszpasterskie na
X Niedzielę Zwykłą roku A – 11.06.2023 r.

 

 1. Bardzo serdecznie dziękujemy wszystkim zaangażowanym w przygotowanie
  i przebieg uroczystości „Bożego Ciała” w naszej parafii. Dziękujemy panom, którzy ten ołtarz przenieśli, zmontowali i ustawili na placu, a potem rozmontowali i przetransportowali do pomieszczeń parafialnych. Dziękujemy dekorującym aleje. Dziękujemy paniom za upinanie materiału, przypinanie dekoracji i wystrój kwiatowy. Dziękujemy dziewczynkom sypiącym kwiaty i chłopcom niosącym poduszki wraz z siostrą Joanną. Dziękujemy za udekorowanie okien, balkonów i alei. Dziękujemy za udział w procesji wszystkim wspólnotom i parafianom.
 2. Oktawę „Bożego Ciała” świętować będziemy codziennie do 15 czerwca o godz. 18.30. W te dni rozpoczniemy Mszą św. o godz. 18.30 z nieszporami eucharystycznymi, a następnie nabożeństwo czerwcowe z procesją eucharystyczną. Do procesji zapraszamy ministrantów, dziewczynki do sypania kwiatów, dzieci niosące poduszki, mężczyzn do niesienia baldachimu i całą asystę parafialną, grupy parafialne i wszystkich wiernych.
 3. We wtorek 13 czerwca zapraszamy na nabożeństwo fatimskie również z procesją różańcową wokół kościoła o godz. 18.30. Tym razem do poniesienia figury Maryi zapraszamy rodziców dzieci, które przystąpiły w tym roku do Pierwszej Komunii Świętej.
 4. We wtorek spotkanie Zespołu Formacji Duchowej, godz. 16.00 – plebania.
 5. W czwartek, na zakończenie „oktawy” procesja do czterech ołtarzy wokół kościoła oraz modlitwa przy nich, poświęcenie wianków i błogosławieństwo dzieci. 
 6. W piątek w Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Msze o 7.00 oraz Msza św. zbiorowa za zmarłych do Miłosierdzia Bożego o 18.30 z procesją Eucharystyczną wokół kościoła. Można jeszcze przynosić intencje z naszymi zmarłymi. W ten dzień nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
 7. Dziś po Mszach świętych zbiórka do puszek na Fundację dla Życia i Rodzin im. Jana Pawła II.
 8. W przyszłą niedzielę zbiórka do puszek prowadzona przez nasz parafialny oddział Akcji Katolickiej na potrzeby pani Beaty Bieleckiej. Szczegóły będą wywieszone na plakatach.
 9. W czerwcu za wyjątkiem oktawy „Bożego Ciała” i Uroczystości Najświętszego Serca Pana Jezusa każdego dnia o 18.00, zapraszamy na nabożeństwa czerwcowe ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa.
 10. Zachęcamy do nabywania i lektury prasy katolickiej. Polecamy „Jakubowe Nowiny” i tygodnik katolicki „Niedziela” oraz nowy kwartalnik „Magazyn”
  (w cenie 15 zł).
 11. Wszystkim parafianom i gościom życzymy błogosławionej niedzieli i nowego tygodnia.