INFORMACJE DUSZPASTERSKIE: X Niedziela Zwykła – 05 VI 2021

 1. Eucharystia niedzielna jest dla każdego z nas źródłem i centrum życia duchowego. Bóg powierza nam siebie w drodze do nieba, jest pokarmem, który daje życie. Bądźmy wdzięczni, że Bóg jest na wyciągnięcie ręki, że nigdy o nas nie zapomina i stale czuwa nad nami.
 2. Dziś obchodzimy Dzień Dziękczynienia. Prawdziwym wotum jest Polska wdzięczna Bogu za odzyskaną wolność. Idea Dnia Dziękczynienia jest kontynuacją historycznej inicjatywy Sejmu Czteroletniego z 1792 r.
 3. Z racji pierwszej niedzieli miesiąca po Mszy Św. o 12.30 Adoracja Najświętszego Sakramentu w dolnej kaplicy do godz. 16.45. Na godz. 15.00 zapraszamy czcicieli Bożego Miłosierdzia.
 4. Trwa oktawa Bożego Ciała. Zapraszamy codziennie – do czwartku włącznie – na procesje Eucharystyczne wokół kościoła po Mszy Św. o godz. 18.30 ze śpiewem Litanii do Serca Pana Jezusa. W czwartek, o godz. 18.30zakończenie oktawy, a procesja wokół naszej świątyni będzie miała bogatszą oprawę. Podobnie jak w Boże Ciało pójdziemy do czterech ołtarzy. Na godz. 17.00 zapraszam poszczególne wspólnoty o przygotowanie ołtarzy:

Ołtarz I: Żywy Różaniec;

Ołtarz II: Akcja Katolicka;

Ołtarz III: Bractwo Eucharystyczne;

Ołtarz IV: Parafialna Rada Duszpasterska.

Nasz gorliwy udział w liturgii oktawy jest wyrazem wiary i autentycznego przylgnięcia do Jezusa. Na zakończenie liturgii błogosławieństwo wianków oraz błogosławieństwo dzieci.

 1. W piątek, 11 czerwca, w kalendarzu liturgicznym przypada uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Jest to też Światowy Dzień Modlitw o Uświęcenie Kapłanów. Pamiętajmy o modlitwie za swoich duszpasterzy. Msze Święte o godz. 7.00; 9.00 i18.30 – z procesją wokół ołtarza i ze śpiewem Litanii do Serca Pana Jezusa. Z racji uroczystości w tym dniu nie obowiązuje wstrzemięźliwość od potraw mięsnych. Kancelaria w tym dniu jest nieczynna.
 2. W sobotę wspomnimy Niepokalane Serce Najświętszej Maryi Panny. Po Mszy Św. o godz. 7.00 Litania do Matki Bożej i Akt wynagrodzenia Niepokalanemu Sercu Maryi.
 3. W przyszłą niedzielę taca przeznaczona będzie na cele gospodarcze. Bóg zapłać.
 4. W tym tygodniu patronują nam:
 • w poniedziałek – błogosławieni męczennicy franciszkańscy o. Michał Tomaszek i o. Zbigniew Strzałkowski, zamordowani w Peru w 1991 r. przez członków komunistycznej partyzantki;
 • we wtorek – święta Jadwiga, królowa – oddana narodowi polskiemu i litewskiemu.
 1. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej: Niedziela, Tęcza, Jakubowe Nowiny.

 

Bóg powołał do wieczności: Stefana Andrzejczyka; Stefana Stawiarza; Mirosława Żuberka;

Antona Kleina; Jadwigę Maniowską

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie …

 

Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej i Św. Józefa na każdy dzień. Miłej i błogosławionej niedzieli.