Informacje duszpasterskie VII Niedziela Zwykła – 19.02.2023r.

Informacje duszpasterskie na
VII Niedzielę Zwykłą Roku A – 19.02.2023 r.

 

 1. Dziś o godz. 12.00, z racji III niedzieli miesiąca, msza św. w kaplicy na plebanii dla osób niewidomych, słabowidzących oraz starszych wiekiem.
 2. W dzisiejszą niedzielę po każdej Mszy Św. odbywa się zbiórka ofiar do puszek na pomoc dla rodzin ofiar i poszkodowanych w wyniku trzęsienia ziemi w Turcji i Syrii.
 3. W poniedziałek 20 lutego, o godz. 19.15, odbędzie się spotkanie rodziców dzieci z klas trzecich przygotowujących się do pierwszej Komunii Świętej w kaplicy na plebanii.
 4. Najbliższa środa będzie „środą popielcową”. Msze św. o godz. 7.00, 9.00., 17.00 i 18.30. Rozpoczniemy Wielki Post – okres pokuty i przygotowania do Wielkiej Nocy.
  W tym czasie katolicy nie uczestniczą w zabawach i dyskotekach. Zachęcamy do uczestnictwa w nabożeństwach wielkopostnych: Droga Krzyżowa we wszystkie piątki o 17.45 i Gorzkie Żale z nauką pasyjną w niedzielę o 16.15. Podczas tego nabożeństwa zbieramy ofiary na Grób Pański i ołtarz wystawienia.
 5. Informujemy, że w czwartek 23 lutego na placu kościelnym będą zabierane do utylizacji elektroodpady i zużyty sprzęt elektroniczny. Prosimy je składać dzień wcześniej lub rano maksymalnie do 14.00, nie później!
 6. Zapraszamy i zachęcamy do włączenia się do parafialnej rodziny różańcowej.
 7. Zapraszamy do zgłaszania się osoby dorosłe, pracujące bądź studiujące, które z różnych przyczyn nie przyjęły sakramentu bierzmowania, aby przygotować się i przyjąć ten sakrament.
 8. Zachęcamy do nabywania i lektury prasy katolickiej. Polecamy „Jakubowe Nowiny” i tygodnik katolicki „Niedziela”.
 9. W tym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności: Alicja Świętochowska oraz Józefa Stępień. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie….
 10. Wszystkim parafianom i gościom życzymy błogosławionej niedzieli, nowego tygodnia i owocnie przeżytego Wielkiego Postu.