Informacje duszpasterskie VII Niedziela Wielkanocna Wniebowstąpienia Pańskie – 29.05.2022r.

wpis w: Aktualności | 0

Wstąpienie Chrystusa do chwały Ojca jest zwieńczeniem Jego ziemskiej drogi. Zmartwychwstały Pan po przejściu z tego świata do nieba nie przestaje być jednak obecny w życiu Kościoła. Wzbudźmy wiarę w to, że Jezus Chrystus jest z nami po wszystkie dni, aż do skończenia świata
a zwłaszcza wówczas, gdy gromadzimy się w Jego imię, by słuchać jego słów i karmić się Jego ciałem. Wniebowstąpienie Jezusa jest dla nas zachętą do patrzenia dalej niż sięga horyzont świata. Celem naszego życia jest niebo, do którego On wskazuje nam drogę. Prośmy dziś Pana, aby wystarczyło nam sił do kierowania się w codzienności nadzieją na lepsze życie w niebie.

 1. Dzisiaj obchodzimy uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. W przyszłą niedzielę,
  5 czerwca będziemy obchodzić uroczystość Zesłania Ducha Świętego, ostatni dzień okresu wielkanocnego.
 2. Dzieci klas IV przeżywają pierwszą rocznicę Komunii świętej. Otoczmy je modlitwą, aby wzrastały w wierze i przyjaźni z Bogiem.
 3. W rozpoczynającym się tygodniu przypadają pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca.
  W pierwszy piątek odwiedzimy chorych i starszych Parafian ze spowiedzią i Komunią św. Każdego dnia pół godziny przed Mszą świętą jest możliwość przystąpienia do Spowiedzi Świętej. Przypominamy o obowiązku odbycia Spowiedzi Wielkanocnej do uroczystości Trójcy Przenajświętszej.
 4. Trwa Nowenna do Ducha Świętego, którą zakończymy w Wigilię Zesłania Ducha Świętego.
 5. W dniach 03-04 czerwca (piątek – sobota) w Częstochowie odbędzie się II Ogólnopolski Kongres Różańcowy i 10. pielgrzymka Żywego Różańca na Jasną Górę. Ważne wydarzenie dla wspólnot Żywego Różańca. Szczegóły na plakacie.
 6. Natomiast 11 czerwca (sobota) w Częstochowie przed szczytem klasztoru na Jasnej Górze, będzie miał miejsce Kongres Eucharystyczny, jako zwieńczenie trzyletniego programu duszpasterskiego i katechetycznego, poświęconego sakramentowi Eucharystii. Początek
  o godzinie 10.30. Do udziału w Kongresie zapraszamy dzieci, które w tym roku po raz pierwszy przystępują do pierwszej Komunii świętej (na ile to możliwe w strojach komunijnych), Liturgiczną Służbę Ołtarza oraz schole parafialne. Zapraszamy też dzieci, które przeżywały swoją pierwszą Komunię św. podczas pandemii oraz członków innych wspólnot dziecięcych i młodzieżowych działających przy parafii. Wraz z nimi zaproszeni są rodzice, duszpasterze i katecheci oraz wszyscy wierni, którzy pragną w nim uczestniczyć.
 7. Obchody liturgiczne tygodnia: Poniedziałek – wspomnienie św. Jana Sarkandra, kapłana  i męczennika. Wtorek – święto nawiedzenia NMP.                                                                                                                Środa – św. Justyna, męczennika                                                                                                                      Piątek – świętych  męczenników Karola Lwangi i towarzyszy
 8. Zbliża się Uroczystość Bożego Ciała. W tym roku, po dwuletniej przerwie pójdziemy
  z procesją alejami NMP. Przy naszym kościele będzie drugi ołtarz, za którego przygotowanie odpowiadamy. Spotkanie dla chcących się włączyć w to przygotowanie  odbędzie się we wtorek 31 maja ok. godz. 19.00 po Mszy św. wieczornej na plebanii. Zapraszamy  wszystkich chętnych, którzy chcieliby pomóc przy dekoracji ołtarza.  Zbierajmy już dziś kwiaty, przynośmy je  do zakrystii, by dziewczynki sypiące je, mogły cały odcinek naszej alei hojnie ukwiecić.
 9. Polecamy prasę katolicką. Temat bieżącego numeru Niedzieli: Jedyna taka broń. Artykuły o sile Różańca i jego znaczeniu ; Kim są zakonnice XXI wieku? O macierzyństwie subiektywnie”. Są Jakubowe Nowiny i dwumiesięcznik Tęcza dla dzieci. Zachęcamy do lektury.
                  Bóg powołał do wieczności Andrzeja Muszyńskiego. Wieczny odpoczynek…