INFORMACJE DUSZPASTERSKIE: VII Niedziela Wielkanocna (24 V 2020)

 1. Dzisiaj dzień Wniebowstąpienia. Chrystus po czterdziestu dniach przestał się ukazywać widzialnie na ziemi ale nadal jest obecny w Kościele i działa, dając życie, przebaczenie, zbawienie. Ta niewidzialna obecność Pana daje i nam nadzieję oraz wskazuje cel naszego życia – być razem z Bogiem. Już teraz dajemy wyraz oczekiwaniu na spotkanie z Nim, przychodząc na Mszę św. i chociaż Go nie widzimy, wierzymy, że jest zawsze z nami.
 2. Dziś jest to także Dzień Modlitw za Kościół w Chinach. Pamiętajmy w modlitwach
  o chrześcijanach żyjących w tym kraju.
 3. Trwa Nowenna przed Uroczystością Zesłania Ducha Świętego. Zachęcamy do jej codziennego odmawiana. A w tym tygodniu patronują nam między innymi:

25 V – św. Będa Czcigodny, prezbiter i doktor Kościoła;

26 V – św. Filip Nereusz, prezbiter,  wychowawca młodzieży i opiekun ludzi chorych;

27 V – św. Paweł VI, papież;

29 V – św. Urszula Ledóchowska (1865-1939), założycielka Zgromadzenia Sióstr Urszulanek Serca Jezusa Konającego, zwanych urszulankami szarymi, wielka wychowawczyni i opiekunka dzieci i młodzieży.

30 V – św. Jan Sarkander, prezbiter i męczennik.

 1. We wtorek, 26 maja obchodzimy Dzień Matki. Jest to dzień, w którym dostrzegamy wielką rolę matki w życiu każdej rodziny i każdego człowieka. Wszystkim mamom ofiarujemy modlitwę i życzymy, by nigdy nie zabrakło im pewności co do wielkości powołania do macierzyństwa.
 2. Nabożeństwa majowe są odprawiane w dni powszednie o godz. 17.30, a w niedzielę o godz.18.00. Zapraszamy.
 3. Przypominamy, że sakrament spowiedzi św. odbywa się już w tradycyjnej formie, w konfesjonałach. Trwa okres wielkanocny, zachęcamy do skorzystania z odnowienia więzi z Bogiem i ludźmi. Spowiadamy według tradycyjnego planu: pół godziny przed każdą Mszą św.
 4. W naszej świątyni ma miejsce codzienna adoracja Pana Jezusa wystawionego w Najświętszym Sakramencie. Zapraszamy do chwili osobistej modlitwy w godz. od 7.30 do 18.00.
 5. W czwartek, 28 maja, przypada 39. rocznica śmierci sługi Bożego kard. Stefana Wyszyńskiego. Pamiętajmy, że Prymas Polski oddał nasz naród w macierzyńską niewolę Maryi. Starajmy się wypełniać jego testament, a jednocześnie módlmy się o jego szybką beatyfikację.
 6. Informujemy, iż na prośbę wiernych w tygodniu po Ewangelii (oprócz uroczystości) będzie chwila ciszy na rozważanie usłyszanego podczas liturgii Bożego Słowa. W Roku Eucharystii bardziej postarajmy się to Słowo przyjmować i według niego żyć.
 7. Jest do nabycia tygodnik Niedziela oraz dla dzieci Moje pismo tęcza. W nowym numerze tygodnika Niedziela znajdziemy m.in. List Benedykta XVI na 100. rocznicę urodzin św. Jana Pawła II, artykuły nt. biblijnego obrazu matki czy budzących wątpliwości działań WHO u początku pandemii. Polecamy.

 

W minionym tygodniu odeszła  do Pana: śp. Daniela Kabat.

Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie

Zachęcamy do trwania w codziennej modlitwie. Pamiętajmy o  różańcu w intencji wygaśnięcia epidemii oraz za personel medyczny. Niech dobry Pan błogosławi nam na nadchodzący tydzień, niech nas chroni i zachowuje w zdrowiu.