Informacje duszpasterskie V Niedziela zwykła – 06.02.2022r.

wpis w: Aktualności | 0

W kolejną niedzielę Słowo Boże odsłania nam tajemnice powołania człowieka przez Boga. Dziś słyszymy o powołaniu Izajasza .Również i święty Paweł przypomina nam o swoim powołaniu do  głoszeniu Chrystusa i to  ukrzyżowanego i zmartwychwstałego.

 

 1. Dzisiaj pierwsza niedziela miesiąca, dlatego po mszy św. o godz. 12.30 będzie adoracja Najświętszego Sakramentu. Na godz. 15.00 zapraszamy Bractwo Eucharystyczne, Żywy Różaniec i wszystkich pragnących uwielbiać Chrystusa.
 1. W każdą niedzielę zapraszamy na Mszę św. o godz. 12.00 do kaplicy na plebanii. Idealne miejsce (bez schodów, ogrzewane) dla osób starszych, które o to prosiły.
 1. W liturgii wspominany w czwartek – św. Scholastykę.
 1. W najbliższy piątek, 11 lutego we wspomnienie M.B. z Lourdes przypada 30. Światowy Dzień Chorego. 13 lutego 2022 r. z tej okazji, przy poparciu Arcybiskupa Wacława Depo, Metropolity Częstochowskiego, w parafiach archidiecezji częstochowskiej zostanie przeprowadzona tradycyjna zbiórka ofiar do puszek dla niepełnosprawnych sierot społecznych, mieszkających w domach Katolickiego Ruchu Dobroczynnego “BETEL”. Za wszelką formę pomocy organizatorzy wyrażają serdeczną wdzięczność.
 1. W poniedziałek po Mszy Świętej wieczornej ok. godz. 19.15 odbędzie się na plebanii spotkanie Parafialnej Rady Duszpasterskiej.
 1. Spotkanie Rodziny Różańcowej 7 (poniedziałek) II 2022 o godz. 17.00 w kaplicy, natomiast spotkanie zelatorek 30 min. wcześniej.
 1. Spotkanie Zespołu Formacji Duchowej odbędzie się 8 (wtorek) II 2022 o godz. 16.00
 1. W najbliższy piątek 11 lutego o godzinie 17.00 w kaplicy na plebanii odbędzie się spotkanie przygotowujących się do Sakramentu Bierzmowania dla wszystkich Etapów. 
 1. Za tydzień, w drugą niedzielę miesiąca, 13 lutego, taca zbierana podczas Mszy św. będzie przeznaczona na prace remontowe przy naszym kościele. Bóg zapłać za wszystkie ofiary składane na ten cel.
 1. Poszukujemy osób – mężczyzn i kobiet – do Żywego Różańca, Bractwa Eucharystycznego, Akcji Katolickiej, do pomocy w sprzątaniu kościoła. Zachęcamy i zapraszamy.
 1. W ostatni wtorek lutego (22.02), po Mszy Św. wieczornej, odbędzie się na plebanii pierwsze spotkanie przygotowujące do Sakramentu Bierzmowania osoby dorosłe (studiujące bądź pracujące). Zapraszamy.  
 1. Serdecznie zachęcamy do nabycia Niedzieli i Jakubowych Nowin. Znajdziemy w nich wiele ciekawych artykułów z życia Kościoła i spraw społecznych. 

W minionym tygodniu odeszli do Pana: Walenty Pałyga, Janusz Mszyca, Lidia Kowal.
Wieczny odpoczynek racz im dać Panie.