Informacje duszpasterskie V Niedziela Wielkiego Postu – 26.03.2023r.

Informacje duszpasterskie na
V Niedzielę Wielkiego Postu roku A – 26.03.2023 r.

 

 1. Dziś rozpoczęliśmy nasze wielkopostne rekolekcje. Prowadzi je dla nas ks. dr Zdzisław Zgrzebny – proboszcz parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa w Poraju. Księdza rekolekcjonistę serdecznie witamy oraz polecamy gorącej modlitwie. Nauki rekolekcyjne będą głoszone podczas wszystkich Mszy św. niedzielnych oraz od poniedziałku do środy o godz. 9.00 i 18.30. Spowiedź św. we wtorek 28 marca, w godz. 8.00 – 9.00 i 17.30 – 19.00.  Zapraszamy na te spotkania również młodzież. Zaplanujmy sobie czas, aby mieć możliwość uczestniczyć w tym świętym czasie przygotowującym nas do Świąt Wielkanocnych przez osobistą refleksję i modlitwę. Plan rekolekcji jest umieszczony w gablocie, na stronie internetowej i w ogłoszeniach drukowanych i w wielu innych miejscach. Podczas rekolekcji kancelaria nieczynna.

 2. Dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 40 będą mieć swoje rekolekcje w od środy do piątku.

 3. W tym tygodniu pierwsza sobota miesiąca.

 4. W przyszła niedzielę 2 kwietnia Niedziela Męki Pańskiej – rozpoczynająca Wielki Tydzień. Poświecenie palm na każdej mszy święte. Uroczysta Msza św. z procesją wokół kościoła o godz. 11.00. Jest to też 18 rocznica śmierci Św. Jana Pawła II.

 5. Pamiętajmy o udziale w nabożeństwach wielkopostnych – Drodze krzyżowej  w piątek o godz. 17.45 i Gorzkich żalach w Niedzielę Palmową godz. 16.15. Za udział w tych nabożeństwach można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.

 6. Dziękujemy za udział w spotkaniach indywidualnych rodziców dzieci z kl. I-III przygotowujących się do Pierwszej Komunii Świętej, które miały miejsce w marcu. Rodzice, którzy w nich nie uczestniczyli proszeni są o pilny kontakt z
  Proboszczem.

 7. Można nabywać świecę Wielkanocne Caritasu tzw. „Paschaliki” w cenie 10 zł.

 8. Zachęcamy do nabywania i lektury prasy katolickiej. Polecamy „Jakubowe Nowiny” 
  i tygodnik katolicki „Niedziela”.

 9. W tym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszła do wieczności: Marianna Markiewicz-Migalska.
  Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie …Wszystkim parafianom i gościom życzymy błogosławionej niedzieli, nowego tygodnia, owocnie przeżytego Wielkiego Postu, a szczególnie parafialnych rekolekcji wielkopostnych oraz wytrwałości w postanowieniach wielkopostnych.