Informacje duszpasterskie V Niedziela Wielkanocna – 19.05.2019r.

Jezus mówi do nas: „Przykazanie nowe daję wam, abyście się wzajemnie miłowali, tak jak Ja was umiłowałem”. Okazywanie miłości zwłaszcza w codzienności, może nie być łatwe. Nieporozumienia, monotonia, trudności życiowe czasem przesłaniają piękno drugiego człowieka, wdzięczność za jego obecność i pragnienie dobra dla niego. Tymczasem Jezus chce, abyśmy mimo wszystko się wzajemnie miłowali. W Nim jest źródło miłości, nie w nas. Prośmy Jezusa, aby uzdalniał nasze serca do kochania.

  1. Dzisiaj w naszej parafii na Mszy św. o godz.11.00 przeżywać będziemy I Rocznicę Komunii św. dzieci z klas IV Szkoły Podstawowej. Dziś po każdej Mszy Św. zbiórka do puszek na spaloną, zabytkową plebanię w Krępie.
  2. Serdecznie zapraszam do uczestniczenia w Nabożeństwach majowych o godz.18.00 dzieci, młodzież i dorosłych.
  3. W środę przypada wspomnienie św. Rity, a w piątek NMP Wspomożycielki Wiernych. Jest to dzień modlitw za Kościół w Chinach, pamiętajmy w modlitwach o katolikach tam mieszkających.
  4. We wtorek na godz.17.30 zapraszamy rodziców z dziećmi pierwszokomunijnymi na ostatnie spotkanie formacyjne w domu parafialnym, po którym przejdziemy do kościoła na majowe nabożeństwo.
  5. Organizujemy w dniu 25 V wyjazd do Sanktuarium Św. Jana Marii Vianneya w Mzykach. Zapisy w zakrystii lub kancelarii do 22 V. Wyjazd byłby o godz. 9.30. Koszt wyjazdu ok. 30 zł.
  6. 26 maja w archikatedrze Mszą św. o godzinie 15.00 rozpocznie się Marsz dla Życia i Rodziny. Zbiórka uczestników o godz.16.00 na placu Daszyńskiego i przemarsz Alejami NMP na Błonia Jasnogórskie.
  7. Za tydzień po Mszach Św. zbiórka do puszek na rzecz odbudowy zabytkowej plebanii w Parafii Św. Urszuli w Krępie, którą 30 marca br. Strawił pożar. Bóg zapłać za wsparcie.

W minionym tygodniu odeszli do wieczności: 

Wiesława Nowak, Teresa Wachelka.

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…