INFORMACJE DUSZPASTERSKIE: Uroczystość Zesłania Ducha Świętego – 23 V 2021

wpis w: Aktualności | 0
 1. Przeżywamy dziś uroczystość Zesłania Ducha Świętego. W historii Kościoła dzień Pięćdziesiątnicy był punktem zwrotnym: obdarzeni darami Ducha Świętego apostołowie wyruszyli z wielką żarliwością głosić światu zmartwychwstałego Jezusa. Uroczystość jest dopełnieniem Wielkanocy. Niech w naszym życiu umocnienie darami Ducha Świętego przynosi widoczne owoce: miłość, radość, pokój, cierpliwość, uprzejmość, dobroć, wierność, łagodność, opanowanie (por. Ga 5,22-23), z których będą czerpać ci, których spotkamy w życiu codziennym. Dziś za uroczyste odśpiewanie hymnu O Stworzycielu, Duchu, przyjdźoraz po wypełnieniu pozostałych warunków możemy zyskać odpust zupełny.
 2. Jutro będziemy obchodzili święto Najświętszej Maryi Panny, Matki Kościoła. To również dzień modlitw Kościoła powszechnego za Kościół w Chinach z racji wspomnienia Maryi Wspomożycielki Wiernych. Msze Św. w naszej świątyni: 7.00; 9.00 i 18.30.
 3. Nasze modlitwy ubogaca wstawiennictwo świętych:
 • Wtorek (25 V) – Św. Bedy Czcigodnego, prezbitera i doktora Kościoła;
 • Środa (26 V) – Św. Filipa Nereusza, prezbitera;
 • Sobota (29 V) – Św. Urszuli Ledóchowskiej, dziewicy.
 1. W środę 26 maja – Dzień Matki. To dzięki matkom żyjemy, to one troszczyły się, i stale troszczą, o nas, z ojcami kształtują naszą osobowość. Na Mszy Świętej o 18.30 w sposób szczególny będziemy otaczać modlitwą wszystkie matki naszej parafii i prosić, by w zdrowiu, radości i pokoju serc wypełniały niezwykłą misję miłości wobec każdego człowieka, dzięki której człowiek nigdy nie pogubi się we współczesnym świecie.
 2. W czwartek, 27 maja, pragniemy uczcić Chrystusa, Najwyższego i Wiecznego Kapłana, jedynego pośrednika u Ojca. Tego dnia będziemy się modlić o uświęcenie tych, których Chrystus zaprosił do kapłańskiej wspólnoty ze sobą przez sakrament święceń. Odpust w kościele seminaryjnym.
 3. W przyszłą niedzielę przypada uroczystość Najświętszej Trójcy, która kończy okres Spowiedzi Wielkanocnej.
 4. Za tydzień podczas Mszy Św. o 12.30 dziękczynienie za 25 lat posługi kapłańskiej naszego rodaka – ks. kan. Mariusza Frukacza, redaktora katolickiego tygodnika Niedziela. Serdecznie zapraszamy do modlitwy za Dostojnego Jubilata oraz o nowe powołania z naszej wspólnoty parafialnej.
 5. SPOTKANIA KANDYDATÓW DO BIERZMOWANIA:
 • Rok I (klasa VI) – poniedziałek godz. 18.00 nabożeństwo majowe oraz uczestnictwo we Mszy Św. o godz. 18.30. Po Mszy Św. krótkie spotkanie w kościele;
 • Rok II (klasa VII i VIII) – wtorek godz. 18.00 nabożeństwo majowe oraz uczestnictwo we Mszy Św. o godz. 18.30. Po Mszy Św. krótkie spotkanie w kościele;
 • Rok III (I klasa szkół średnich) – środa godz. 18.00 nabożeństwo majowe oraz uczestnictwo we Mszy Św. o godz. 18.30. Po Mszy Św. krótkie spotkanie w kancelarii parafialnej.
 1. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej: Niedziela, Tęcza, Jakubowe Nowiny.

Bóg powołał do wieczności: Władysławę Mrozińską

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…